İstanbul'daki bir üniversite pazartesi günü eğitime devam eder mi?

borisyeisar

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Arkadaşlar sorum başlıktaki gibi. Memleketinden buraya gelen arkadaşlarım var ve bu tatilden dolayı tekrar memleketlerine dönmek istiyorlar. Bana kalırsa pazartesi eğitime devam edilmesi için bir engel yok ama sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Üniversiteler bu konu hakkında senatonun çıkardığı kararları yayınlıyor, büyük çoğunluğu yayınladı bile. Üniversitenizin sitesindeki duyurular kısmına bakın.

Okuldan okula açılma zamanı değişir. Benim okulumdan tatil şeklinde ek bir açıklama gelmedi. Yoklamadan muaf tutulacaklar, ders seçimi uzayacak gibi bir açıklama var. YÖK'ün de ülke genelinde ara verildi diye paylaştığını sanmıyorum.

Gördüğüm kadarıyla son açıklamaları bu şekilde.
06.02.2023
BASIN AÇIKLAMASI
Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 10 ilimizdeki yükseköğretim kurumlarında bahar yarıyılı eğitim ve öğretim dönemine ara verilmişti. Yurt ve kampüs imkânlarının ihtiyaç hâlinde kullanıma sunulmak üzere Antalya, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Karaman, Kayseri, Konya, Mardin, Mersin, Niğde, Sivas, Tunceli illerimizdeki yükseköğretim kurumlarında da bahar yarıyılı eğitim ve öğretim dönemi daha sonra açıklanacak bir tarihe kadar ertelenmiştir.

Üniversiteler bu konu hakkında senatonun çıkardığı kararları yayınlıyor, büyük çoğunluğu yayınladı bile. Üniversitenizin sitesindeki duyurular kısmına bakın.
Yok hocam bizimki daha yayınlamadı. O bölgeden çok kişi geldiği için bir ihtimal ertelerler fakat olacağını çok düşünmüyorum.

Çoğu arkadaşımın okulları zaten geç açılıyordu, özel üniversitelerdeki arkadaşlarımın okulları da bu 2 haftayı iptal etti. Bizim okul bu haftayı iptal etmişti ama pazartesi için bir duyuru yayınlamadılar. Arkadaşlarım açılmaz sen git memlekete diyor ama okula güvenemiyorum. 🙂

Çoğu arkadaşımın okulları zaten geç açılıyordu, özel üniversitelerdeki arkadaşlarımın okulları da bu 2 haftayı iptal etti. Bizim okul bu haftayı iptal etmişti ama pazartesi için bir duyuru yayınlamadılar. Arkadaşlarım açılmaz sen git memlekete diyor ama okula güvenemiyorum. 🙂
Şu anda benim de arkadaşlarım çok istekli ama devam edilecekse gereksiz 1000TL'den fazla masraf yapacaklar. Ben diretiyorum gitmeyin diye.

@borisyeisar bir duyuru yapılırsa alır bileti hemen giderim, THY'den açık biletim var zaten dönüşü de öyle hallederiz artık. Bir de ben irregular öğrenciyim, gireceğim dersleri ilk defa alacağım için zaten tanışma, dersi tanıtma olur diyorlar. Bilemiyorum, okul beni tereddütte bırakıyor. 🙂

@borisyeisar bir duyuru yapılırsa alır bileti hemen giderim, THY'den açık biletim var zaten dönüşü de öyle hallederiz artık. Bir de ben irregular öğrenciyim, gireceğim dersleri ilk defa alacağım için zaten tanışma, dersi tanıtma olur diyorlar. Bilemiyorum, okul beni tereddütte bırakıyor. 🙂
İyi süründürtmüştür ilk ders seçimi. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı