İstanbul'dan Fethiye'ye Yaklaşık Kaç Saatte Gidilir?

0lq

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi İstanbul Pendik’ten Muğla/Fethiye'ye tatile gideceğiz; ayın 18'ine yerimizi ayırttık. Sizce ortalama kaç saat sürer yolculuk araba ile?

Bu uzun yol bakmıştım, biz Yalova'dan feribotatla geçeceğiz ve yeni köprüyü kullanacağız. İş yerinden bir ağabeyim Fethiye'ye 7.45 gibi süreyle gittiğini söyledi yeni köprüden. Fakat başka bir arkadaşım 9.30 saatte. Tam bilemedim. Bir de benim ilk uzun yolum olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk uzun yolun olacaksa hiç acele etme. Oraya gidemezsen eğer tatil yapamazsın, 12 saatte git ama git.

Bu arada şunu da ekleyeyim, İzmir'den yola çıkınca Kocaeli 4 saat. Kocaeli'den Kadıköy, trafiğin durumuna bağlı 3 ile 6 saat arası sürüyor.

İlk uzun yolun olacaksa hiç acele etme. Oraya gidemezsen eğer tatil yapamazsın, 12 saatte git ama git.

Bu arada şunu da ekleyeyim, İzmir'den yola çıkınca Kocaeli 4 saat. Kocaeli'den Kadıköy, trafiğin durumuna bağlı 3 ile 6 saat arası sürüyor.
Teşekkürler, zaten belirli yerlerde mola vereceğiz. 3 arkadaş gidiyoruz, sadece ben ve bir arkadaşım biliyor ve ehliyeti var, ama şoförlüğü pek de tatmin edici değil. Araba da zaten onun babasının. Eğer güvenirsem ona, yolu yarı yarıya paylaşmayı düşünüyorum.

Hız yapmayacak ve paralı yollara girmeyeceksen 9 saat civarı sürüyor. Verdiğin molaya göre uzar tabii. Ama yapıştırıp gideriz bir kere dururuz dersen 8 saat civarına indirebilirsiniz. Özellikle Aydın - İzmir arasında mutlaka otobana girin. Diğer yol kötü baya. Göcek'te de şöförlüğünüz kötü ise tünele girin yoksa ücretsiz yolu dolaşın. Çünkü 300-400m. tünele 9 TL alıyorlar:) Afyon Kütahya üzerinden gidersen daha rahat olabilir ama yolu aşırı sıkıcı ben tercih etmiyorum.

Ailem orada yaşadığı için o yolu defalarca gittim sorabilirsin aklında bir şey olursa.

Hız yapmayacak ve paralı yollara girmeyeceksen 9 saat civarı sürüyor. Verdiğin molaya göre uzar tabii. Ama yapıştırıp gideriz bir kere dururuz dersen 8 saat civarına indirebilirsiniz. Özellikle Aydın - İzmir arasında mutlaka otobana girin. Diğer yol kötü baya. Göcek'te de şöförlüğünüz kötü ise tünele girin yoksa ücretsiz yolu dolaşın. Çünkü 300-400m. tünele 9 TL alıyorlar:) Afyon Kütahya üzerinden gidersen daha rahat olabilir ama yolu aşırı sıkıcı ben tercih etmiyorum.

Ailem orada yaşadığı için o yolu defalarca gittim sorabilirsin aklında bir şey olursa.
Aklında soracak birşey olduğunu sanmıyorum çünkü 4 yıl olmuş.

fethi

Merhaba hocam ben Gebze'den Fethiye'ye gideceğim inşallah ücretsiz yol olarak Sakarya Eskişehir Afyonkarahisar Isparta Burdur ve Muğla rotası gösteriyor 9 saat ücretli yolda ise Bursa Balıkesir Manisa İzmir Aydın ve Muğla gösteriyor 7 saat 44 DK benim acelem olmadığı için ücretsiz yoldan gitmek istiyorum sizce bu rotanın yolu nasıl rahat gidebilir miyim ilk defa uzun yola çıkacağım gündüz vakti yola çıkacağım bende ailemle veya ücretli yolla artısı eksisi nedir acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı