İşte çalışacağım ama özgüvensizim

Berat kartal

Decapat
Daha fazla  
Bu yaz 3 ay dönercide garsonluk yapacağım ve bilgisayar alacağım. Ancak sanki işi yapamayacak gibiyim sanki işten atacaklarmış gibi orada belki yanlış davranacağım diye çok korkuyorum ne yapmalıyım sizce bu korkumu yenmek için?

Bu yaz 3 ay dönercide garsonluk yapacağım ve bilgisayar alacağım. Ancak sanki işi yapamayacak gibiyim sanki işten atacaklarmış gibi orada belki yanlış davranacağım diye çok korkuyorum ne yapmalıyım sizce bu korkumu yenmek için?

Çevrendeki insanların olumsuz tepkilerine maruz kalıyorsan o kişilere arana mesafe koy,
aklınıza gelen düşünceler (sanki işten atacaklarmış gibi) vesvese'ye işaret ediyor.
Biraz daha olumlu düşünmenizi tavsiye ediyorum.

İşe başladığında batırır mıyım diye düşünmeye vaktin olmayacak merak etme patron seni o kadar boş bırakmaz iliklerine kadar çalıştırır.

Ben üniversite hayatım boyunca sıfır tecrübe ile 4.5 yıl garsonluk yaptım. Pancar tarlasında çalıştım, bayramlarda kasapta et çektik. Mermer fabrikasında (ağır sanayi) 3 ay gece vardiyasında çalıştım... Başkaları yapıyorsa istersen sende yaparsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevreni dinleme illa bir yerden başlamak zorundasın herkes anasının karnından garson veya komi olarak doğmadı. Okul hayatım boyunca hep komilik yapardım tabak taşı getir götür sipariş vs. ilk başlarda bu duygu bende de vardı. Sonra gidip çalışınca bu duygu gidiyor alışıyorsun işe.

Emin ol işe girince bu korkunu üzerinden atacaksın. Ben de senin gibi iş konusunda çok titizdim.

Güvenlik olarak işe girdiğimde kartsız kimseyi geçirmiyorum diye orada güvenlik olduğuma inanmayıp polis olup olmadığımı sormuşlardı. Bir daire sakini gelip benim için yönetime teşekkür iletmişti. İşten ayrılmama yakın herkes o kadar işini yapmıyordu ki, en son tamamen salıp kulübede uyumaya başlamıştım. Vardiyamda dizi-film izleyip oyun oynuyordum. Çünkü işini iyi yapanı bu ülkede "seviyorlar". Birkaç ay geçince senin de gözün açılacak. O titizliği atacaksın üzerinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı