İstediğim hayatı yaşayamazsam korkusu

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, uzun zamandır kafamda olan istediğim hayatı yaşayamazsam korkusu var. Nasıl anlatabilirim tam bilmiyorum ama mesela Türkiye'de orta maaşlı bir işle çalışmak benim canımı sıkıyor, ben yurt dışında yaşamak istiyorum ama orada yaşayamazsam diye bir korku var içimde ve bu benim moralimi de bozuyor. Derslerim iyi, hayatım iyi fakat gelecekte istediğim yerde olamazsam ne yapacağım? Tam demek istediklerimi yazamamış olabilirim, kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bende de var. Ailemle her ülkeyi gezmek istiyorum. 8. Sınıfım notlarım çok güzel olsa da korkum var. Moralimi bozmuyor ama benim, aksine hırslandırıyor. Hocam bu arada sizin o korkunuz sizi geliştirmez bu durumdaysa, düşünmemeye çalışın diyeceğim ama geçen sene yüzümün kırmızıya döndüğünü bilirim. Bu durumda ailenizin etkisi var mı? Size baskı yapıyorlar mı acaba?

Not: “Saat çok geç. Nasıl 8. sınıfsın?” demeyin. Lanet testleri çözüyordum.

Tabii ki istediğin hayatı yaşayamazsın. Hayat bir oyun değil, karşına çıkan engeller suratını darmadağın edecek. Sende o suratından düşen parçalardan kendine bir ev yapmaya çalışacaksın. Bunun bir de belkisi var, belki her şey yolunda gidecek ve mükemmel bir senaryoda istediğin yaşama sahip olacaksın. İlkinin olma olasılığı çok fazla, ikinci çok zor. Gelecekten umutlu olduğundan dolayı yaşının 15 falan olduğunu hissediyorum, önüne çıkan fırsatları değerlendir. Savaşlardan aldığın yaraları sarmayı bil ve her zaman dik yürü. Gerisi hallolur. Uzun lafın kısası, düşünme kafayı yersin.

O bende de var. Ailemle her ülkeyi gezmek istiyorum. 8. sınıfım notlarım çok güzel olsa da korkum var. Moralimi bozmuyor ama benim, aksine hırslandırıyor. Hocam bu arada sizin o korkunuz sizi geliştirmez bu durumdaysa, düşünmemeye çalışın diyeceğim ama geçen sene yüzümün kırmızıya döndüğünü bilirim. Bu durumda ailenizin etkisi var mı? Size baskı yapıyorlar mı acaba?

Yok ailem ile paylaşmadım ben de lise 2'ye gidiyorum ben ülke gezmek yerine yurtdşında çalışıp yaşamak istiyorum benim anne tarafım hepsi İngiltere'de londrada onlarda garsonluk maaşı bile bizim ülkemizdeki çoğu maaştan cok iyi durumda nasıl anlatabilirim şöyle diyeyim onlar bir garsonluk maaşıyla çok güzel hayat yaşarken ben burada o kadar okuyup çalışık düşük maaşla yaşamaktan korkuyorum ve zoruma gidiyor.
Tabii ki istediğin hayatı yaşayamazsın. Hayat bir oyun değil, karşına çıkan engeller suratını darmadağın edecek. Sende o suratından düşen parçalardan kendine bir ev yapmaya çalışacaksın. Bunun bir de belkisi var, belki her şey yolunda gidecek ve mükemmel bir senaryoda istediğin yaşama sahip olacaksın. İlkinin olma olasılığı çok fazla, ikinci çok zor. Gelecekten umutlu olduğundan dolayı yaşının 15 falan olduğunu hissediyorum, önüne çıkan fırsatları değerlendir. Savaşlardan aldığın yaraları sarmayı bil ve her zaman dik yürü. Gerisi hallolur. Uzun lafın kısası, düşünme kafayı yersin.

Teşekkür ederim ve son cümle cok hoşuma gitti :D.

Yok ailem ile paylaşmadım ben de lise 2'ye gidiyorum ben ülke gezmek yerine yurtdşında çalışıp yaşamak istiyorum benim anne tarafım hepsi İngiltere'de londrada onlarda garsonluk maaşı bile bizim ülkemizdeki çoğu maaştan cok iyi durumda nasıl anlatabilirim şöyle diyeyim onlar bir garsonluk maaşıyla çok güzel hayat yaşarken ben burada o kadar okuyup çalışık düşük maaşla yaşamaktan korkuyorum ve zoruma gidiyor.
O zaman İngilizcenizi geliştireceksiniz ve tanıdıklarınızdan biraz borç alacaksınız. Yoksa olmaz zaten. Sadece uçak fiyatları bile...

Türkiye için taşı toprağı altın derler gerçekten öyledir😌 ancak bu devirde bunu yaşamak birçok kişi için hayâl oldu😞 hayat pahalılığı oldukça fazla.

Evet haklısınız ülkemi seviyorum ancak hayat çok pahalı hiçbirşeyin alınacağı kalmadı california yı cok merak ediyorum umarım bir gün nasip olur.

Evet haklısınız ülkemi seviyorum ancak hayat çok pahalı hiçbirşeyin alınacağı kalmadı california yı cok merak ediyorum umarım bir gün nasip olur.
Bursluluk alıyorum ama yemin ederim aylık para ile bir şey yapılmıyor. Adamlar senede 10 TL artırıyor maaşı ama Karam(örnek vermek yasaksa kusura bakmayın) markalı çikolataya %25 zam geliyor.

Geri
Yukarı