İsteğe Bağlı Tanılama Verileri Açılmıyor

Chifu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hizmetlerden yeniden başlatmayı denedim fakat erişim engellendi deyip komple kapattı, Windows'u yeniden başlattım ama kapalı durdu.
Windows 11 için Insider programına katılmak istiyordum. Tabii, sorunsuz olur mu hiç...

Ayarlarda sadece gerekli tanılama verileri seçili, isteğe bağlı olanı seçiyorum ama başka ekrana gidip geldiğimde yine sadece gerekliye dönüyor.

Merhaba hizmetlerden etkinleştirme işe yaramadı fakat kayıt defterinden yaptığımda Insider kısmı açıldı. Yalnız Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor diyor (kanal seçenekleri sınırlı olacaktır.) Fakat yine de başla butonu koymuşlar, sanırım katılabiliyorum. Merak ettiğim ise minimumu bir hayli karşılamasına rağmen neden bu uyarıyı verdi?
Eki Görüntüle 1084377

Kanal seçenekleri sınırlı olacak demek, sadece Windows 10'un ön izleme sürümlerini alabileceksin demek. Windows 11'in ön izleme sürümleri geliştirme ve beta kanalında. Sen sadece sürüm ön izleme kanalına katılabilirsin. Bu da Windows 10'un ön izleme sürümleri oluyor.

Sorunun çözümü gayet basit başlat menüsüne hizmetler yazıp hizmetler üzerinden bu hizmeti açıyoruz.

Eki Görüntüle 1084346
Eğer bu işe yaramazsa bir de bunu deneyin.
Başlat menüsüne regedit yazıp enterlayın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\DataCollection sekmesine gelin.

Allowtelemetry yazan yere gelip aşağıdaki listedeki değerlerden birini verin.

0 = güvenli (Enterprise ve education sürümleri için)
1 = basit.
2 = geliştirilmiş.
3 = Full (bu Insider programı içi istenen)
Eki Görüntüle 1084360
olmadı

Bende (cihazınız Windows Insider programı ayarlarını yönetmek ve Windows Insider programında kalmasına izin vermek için isteğe bağlı tanılama verilerini açmanız gerekir hatası) veriyor ve bunu açamıyorum açacağım slot karanlık kapalı.

Sorunun çözümü gayet basit başlat menüsüne hizmetler yazıp hizmetler üzerinden bu hizmeti açıyoruz.

Eki Görüntüle 1084346
Eğer bu işe yaramazsa bir de bunu deneyin.
Başlat menüsüne regedit yazıp enterlayın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\DataCollection sekmesine gelin.

Allowtelemetry yazan yere gelip aşağıdaki listedeki değerlerden birini verin.

0 = güvenli (Enterprise ve education sürümleri için)
1 = basit.
2 = geliştirilmiş.
3 = Full (bu Insider programı içi istenen)
Eki Görüntüle 1084360
baya uğraştım ama çözümü dediğiniz gibi yapınca oldu, teşekkürler.

Dosya Ekleri

• insider.jpg
    insider.jpg
    233,8 KB · Görüntüleme: 46
  • insider-2.jpg
    insider-2.jpg
    17,3 KB · Görüntüleme: 57
Dosyayı şuraya yükledim indirip içindeki telemetry çalıştırmanız gerekli:

Arcabit adlı bir script bulduğunu söylüyor ama .VBS uzantılı dosyayı öyle algılamış olabilir bende sorun olmadı Kaspersky ile tam tarama gerçekleştirdim bir sorun yok.

Hocam bu dosyanın ismini vesaire hatırlıyorsanız verebilme şansınız var mı hiçbir çözüm yolu çalışmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı