İstemsiz dişlerimi sıkıyorum

zuse

Kilopat
Yer
Winden im Elztal
Daha fazla  
Son 1 aydır çok fazla dişlerimi sıkıyorum bilmeden özellikle uykumda çok fazla oluyor. Uyandığımda sıktığımı hissediyorum direkt. Çok sinirli bir insan değilim fakat ne yaşarsam içimde tutuyorum küçüklükten beri mesela sağ işaret parmağımı istemsiz ısırırdım. Diş sıkma haricinde diş etim de çok kanıyor ve acıyor. Çaresi var mıdır?

Son düzenleme:
Son 1 aydır çok fazla dişlerimi sıkıyorum bilmeden özellikle uykumda çok fazla oluyor. Uyandığımda sıktığımı hissediyorum direkt. Çok sinirli bir insan değilim fakat ne yaşarsam içinde tutuyorum küçüklükten beri mesela sağ işaret parmağımı istemsiz ısırırdım. Diş sıkma haricinde diş etim de çok kanıyor ve acıyor. Çaresi var mıdır?

Stresten oluyor genelde stresten uzak dur bir de ortodonti doktoruna git sana plak versinler geç olmadan yoksa çenende kayma olur her ağızını kapatıp açtığında ses yapar ve yemek yiyemezsin başıma geldi.

Hocam çevremde çok fazla kişide bu durumu gözlemledim. Genelde çene altına botoks yaptırarak çözdüler. Bir arkadaşım kendi bıraktı ama dişleri o kadar kötü durumdaydı ki 3 dolgu yaptırmak zorunda kaldı. Stresten ve gerginlikten uzak durmaya çalışın en olmadı ortopedi doktoruna başvurun.

Son 1 aydır çok fazla dişlerimi sıkıyorum bilmeden özellikle uykumda çok fazla oluyor. Uyandığımda sıktığımı hissediyorum direkt. Çok sinirli bir insan değilim fakat ne yaşarsam içinde tutuyorum küçüklükten beri mesela sağ işaret parmağımı istemsiz ısırırdım. Diş sıkma haricinde diş etim de çok kanıyor ve acıyor. Çaresi var mıdır?

Ben de aynı durumdan muzdaribim. Diş sıkmadan dolayı katlanılamayacak kadar diş ve baş ağrılarım başladı, migren ve hipertansiyon ağrılarımla yalnız bırakmadılar sağ olsunlar. Bunlar yüzünden bütün sosyal hayatım etkileniyor diyebilirim.

@DankLority sizde dediğim gibi ortodonti doktoruna gidip plak yaptırın engelliyor sıkmayı.

Ondan bana yaptılar ama çok sertti. Ben normalde yumuşak silikon zannediyordum ama bildiğimiz sert plastik çıktı. Benim dişlerde açık olduğu için bende de çene titremesi ve sıkma oluyordu. Verdikleri plağı 1 gece bile takamadım sanırım beni baştan savdılar.

Ondan bana yaptılar ama çok sertti. Ben normalde yumuşak silikon zannediyordum ama bildiğimiz sert plastik çıktı. Benim dişlerde açık olduğu için bende de çene titremesi ve sıkma oluyordu. Verdikleri plağı 1 gece bile takamadım sanırım beni baştan savdılar.

Benim de sert hocam ama tam yapamadilar benimkini ağızımdan düşüyordu şikayet ettim parayı almak için inceleniyor şu an ama çenemde ki sorunu azalttı.

Geri
Yukarı