İşten çıkarıldım

RotasızBey

Hectopat
Yer
BesDokuz
Daha fazla  
Merhabalar, 2.5 senedir aktif olarak çalıştığım iş yerinden çıkarıldım. Bunu bana 3 gün önce sözlü olarak söylediler ve 31'ine kadar çalışacaksınız, daha sonra haklarınız vs. verilecek denildi.

2 gün önce kıdem ve ihbar tazminatlarım hesaplanmış. Bana yollandı, buraya kadar sorun yok. İş yeri bana işten çıkarıldığıma dair bir kağıt vs. vermedi, sadece sözlü olarak belirtti. Muhasebede çalışan arkadaş tarafından: "Önümüzdeki hafta çıkış işleri için sizi çağıracağız, imzanızı attıktan sonra tazminatlarınız ve maaşlar hesabınıza yatırılacak." vs. denildi. Şahsen para hesaba yatmadan imza atma taraftarı değilim. Benim tek korkum bana yazılı bir bildiri yapılmadığı için yarından itibaren işe gitmeyeceğim ve bu süre zarfında mazaretsiz gelmeme şeklinde gösterip işten o şekilde çıkarma durumları da varmış. Bu durumda hiçbir hak talep edemiyormuşuz. Yazı verilmesi için muhasebedeki arkadaşla konuştum, veremeyeceğini ve hakkınızı alacaksınız, merak etmeyin, rahat olun şeklinde geri dönüş oldum.

Kaç gündür bu konu hakkında kafamda kurup duruyorum. Ne yapmam lazım? İlk defa başıma böyle bir şey geliyor.

Güvenmeyin. Onlar kağıt vermeyecek ise sen dilekçe oluştur. "İşten sizin talebiniz ile çıkarıldığımı beyan eder, tarafınızdan onaylatırım" gibi bir metin ile kaşe imza iste. İleride gerekirse kanıt olarak kullanırsın.
Arkadaşımızın dediği çok mantıklı. Arayıp tekrar durumu sorun ve biz sizi arayacağız derse bu yolu deneyin.

Hocam WhatsApp üzerinden hem muhasebe sorumlusu hem de AVM müdürüyle bugün son günümüz olduğuna dair yazışmalar mevcut. Ayrıyeten şirket grubundada vedalaşma şeklinde mesajlar mevcut yetkililerede durumu belirttim hayırlısı bakalım.

Geri
Yukarı