İstenilen oyun düşük Hz'de başlatılabilir mi?

Vansteedm

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 144Hz monitörüm var ama istediğim bir oyunu 60Hz'de başlatabilir miyim? Mesela FIFA oynuyorum fpsm 144'e ulaşamadığı için akıcı gelmiyor oyun ne yapabilirim?

144 olmadığı için daha da düşürüp 60'a çekmek istiyorsunuz ve daha mı akıcı geleceğini düşünüyorsunuz?

Bazı oyunlarda görüntü ayarları üzerinden hem çözünürlük hem de yenileme hızı ayarlanabiliyor. Eğer sizin oyunda da bu durum mevcut ise oradan ayarlamayı deneyebilirsiniz.

144 olmadığı için daha da düşürüp 60'a çekmek istiyorsunuz ve daha mı akıcı geleceğini düşünüyorsunuz?

FIFA gibi bir oyunda 60'dan fazlasının işlemciyi gereksiz yorduğunu düşünüyorum.
Bazı oyunlarda görüntü ayarları üzerinden hem çözünürlük hem de yenileme hızı ayarlanabiliyor. Eğer sizin oyunda da bu durum mevcut ise oradan ayarlamayı deneyebilirsiniz.

AMD'de var mıdır acaba.

FIFA gibi bir oyunda 60'dan fazlasının işlemciyi gereksiz yorduğunu düşünüyorum.

AMD'de var mıdır acaba.

Hocam bu parçalar zaten %100 kullanıma uygun parçalar. Yani fazla kullanılınca zarar geleceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Önermem ancak, Masaüstü > Gelişmiş görüntü ayarları > Yenileme hızı bölümünden oyuna girerken 60Hz'e çekip çıktığınızda eski haline getirebilirsiniz.

AMD'de var mıdır acaba?
Güncel bir AMD kart kullanmadığım için bilmiyorum. Bazı oyunların içerisinde olabiliyor. Oyunun görüntü ayarlarında Hz'i ayarlama seçeneği koymuşlar mı diye kontrol edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı