İsveç'e yerleşen Arap göçmenleri temsil eden parti meclise girmeyi hedefliyor

Benim tanıdığım Hristiyan Suriyeli doktor göçmen var. Adam devlette güzel intiba olsun diye Müslüman gibi davranıyor mesela.
Aslında tam tersini yapması lazım. Hatta iktidar şirin gözükmek istiyor ise "bakın Hristiyan Suriyeliyi doktor yaptık, biz olaya din boyutuyla bakmıyoruz" diye propaganda bile yapabilirdi. Neyse ki kafaları o kadar çalışmıyor.

Ne alakası var? Mültecileri istemeyen herkes Ümit Özdağ sempatizanı mi olacak? Ben mülteci istemiyorum, bu sorunun çözümünü de ne Ümit Özdağ, ne AKP ne de CHP'de görüyorum. Bu konu hakkında tek elle tutulur bildiri, manifesto ve proje yayınlayan DP'liler var. Ama Ümit Özdağ gibi asarım keserim şeklinde konuşmadı için gündem olmuyorlar. Ben agresif dilden bıktım zaten. Kavgacı, gürültücü tiplerle işim olmaz.
DP ne demiş yollayacağız demiş mi? Dememiş ise boş. Ümit Özdağ şehir şehir gezip ülkenin durumunu anlatıyor, milletin sıkıntısını dinliyor. Türkiye'yi bekleyen tehlikeyi anlatıyor. Sadece Twitter'da gündem olan kavgaları yerine ne anlatıyor bu adam diyerek kendi YouTube kanallarına bakmanızı öneririm. Kendisine hem sağ gericilerden hem de sol gericilerden sansür uygulanıyor. Kendime muhalif medya diyen adamlar bile kendisine yer vermiyor. Çünkü onların da işine gelmediğini biliyorlar. O yüzden diyorum ki şu adamı Twitter'dan takip etmeyin. Adam hiçbir partinin yapmadığı kadar halkla iç içe oluyor ve halkın gerçek sorununu görüyor.

Bu yönetim ile ilgili bir sorun. Etnik kökenleri istismar eden bu tür oluşumlara göz açtırılmamalıydı. Kürt kökenli vatandaşları da gerçekten temsil eden bir parti yok. Bu oluşumda bunu bilerek istismar ediyor. Destekleyenlerin çoğu da onları temsil ettiği için destekliyor. Ama dediğiniz gibi bu oluşumu destekleyen çok bölücü var. Bir an önce hükümet, bu oluşumun kökünün kazıyıp, partiyi kapatması gerekiyor. Hükümetin kontrolünde olacak şekilde, Kürt kökenli vatandaşları istismar etmeden temsil edecek bir parti kurulmalı.
Eskiden BDP vardı ve kapatıldı. Bitti mi bu adamlar? Bitmedi. Yani parti kapatmak çözüm olmuyor. Kendi adamını temsilci diye koymak da çözüm olmuyor maalesef. Oranın insanı gerçekten kendi içerisinden çıkmış birilerini görmek istiyor.

Şii bunlar kafayı yiyeceğim nasıl Arap diyor.🤣🤣🤣🤣🤣hiç ışid Suriye videoları da mı izlemediniz? Bakar bakmaz şii oldukarını dillerini bilmediğim halde Farsça konuştuklarını anladım. Her çarşaflıya Arap diyen kültürsüzlerin peşinden gitmeyin. Bilgi çağındayız internetin derinliklerine girin araştırın öğrenin.

Şii bunlar kafayı yiyeceğim nasıl Arap diyor.🤣🤣🤣🤣🤣hiç ışid Suriye videoları da mı izlemediniz? Bakar bakmaz şii oldukarını dillerini bilmediğim halde Farsça konuştuklarını anladım. Her çarşaflıya Arap diyen kültürsüzlerin peşinden gitmeyin. Bilgi çağındayız internetin derinliklerine girin araştırın öğrenin.
Süper zeka, olay Arap mı? İsveç'te şuan her coğrafyadan adam var. Hatta İsvecliler bile kendi ülkesi ile "Swedistan" diye dalga geçmeye başladı. Buradaki olay, Arap olması değil. Azınlıkların ülkede parti kurabilmesidir.

Süper zeka, olay Arap mı? İsveç'te şu an her coğrafyadan adam var. Hatta isvecliler bile kendi ülkesi ile "swedistan" diye dalga geçmeye başladı. Buradaki olay, Arap olması değil. Azınlıkların ülkede parti kurabilmesidir.

İsveç ile TR aynı değil. Türkiye'de türkler bile kültürünü kaybediyor araplar veya kürtler mi devleti ele geçirecek? Mevzu milletten değil insanların kendini geliştirmesiyle alakalı. Yani zor şartlarda gelişen insanlar daha mücadeleci olur. Bakın İstanbul 10 senede kürt ve karadenizlilerin elinde. Macırlar ülkeye geldikten sonra sıfırdan çalışıp bir sonraki kuşak zengin olurken 50 sene bu ülkede yaşamış adamakıllı aile kuramamış adamla dolu piyasa. Yani gelenlerin Arap Afgan olması değil ülke insanının zayıf karakterli olması korkutsun sizi.

Süper zeka, olay Arap mı? İsveç'te şuan her coğrafyadan adam var. Hatta İsvecliler bile kendi ülkesi ile "Swedistan" diye dalga geçmeye başladı. Buradaki olay, Arap olması değil. Azınlıkların ülkede parti kurabilmesidir.
Yönetim değişmezse ve yabancıların, sığınmacıların vatandaş olup, oy kullanmamasına engel olunmazsa, en geç 5 - 10 yıl içinde burada da parti kurduklarına şahit olursunuz.

İsveç ile TR aynı değil. Türkiye'de türkler bile kültürünü kaybediyor araplar veya kürtler mi devleti ele geçirecek? Mevzu milletten değil insanların kendini geliştirmesiyle alakalı. Yani zor şartlarda gelişen insanlar daha mücadeleci olur. Bakın İstanbul 10 senede kürt ve karadenizlilerin elinde. Macırlar ülkeye geldikten sonra sıfırdan çalışıp bir sonraki kuşak zengin olurken 50 sene bu ülkede yaşamış adamakıllı aile kuramamış adamla dolu piyasa. Yani gelenlerin Arap Afgan olması değil ülke insanının zayıf karakterli olması korkutsun sizi.
Bende onu diyorum zaten, olay o şu bu değil.

Süper zeka, olay Arap mı? İsveç'te şu an her coğrafyadan adam var.
Her ülkede her milletten adam var. Kimisinde az, kimisinde çok. İsveç "her gelen mülteciye kapılarımızı açacağız" dediği için çoğu mülteci oraya yoğunlaştı ve sayıları hayli fazla. Bir de göçmenlerle mültecileri karıştırıp duruyor insanlar. Göçmen dediğin vizesini alır uçağa binip gelir. Sınırdan koşarak geçmez. Bunlar ayrı şeyler. Almanya nitelikli işçi arıyor yani göçmen arıyor, mülteci aramıyor. Ben nitelikli göçmene karşı değilim ama mülteciye karşıyım.

Her ülkede her milletten adam var. Kimisinde az, kimisinde çok. İsveç "her gelen mülteciye kapılarımızı açacağız" dediği için çoğu mülteci oraya yoğunlaştı ve sayıları hayli fazla. Bir de göçmenlerle mültecileri karıştırıp duruyor insanlar. Göçmen dediğin vizesini alır uçağa binip gelir. Sınırdan koşarak geçmez. Bunlar ayrı şeyler. Almanya nitelikli işçi arıyor yani göçmen arıyor, mülteci aramıyor.
İsveç'te olan sorun mülteci sorunu zaten.

Arap etnik köken değil ki, Arap bir betimleme şekli. Etimolojik olarak araştırın isterseniz.
Şii olana da Arap denebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı