İsveç’te Kur'an-ı Kerim yakan Rasmus, 12.30’da Danimarka’da bir cami önünde yeniden yakacak

• Konuyu başlatan Zeu5
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 151
  • Görüntüleme 9B
Bu rahatsız herifin derdi ne biri çıkıp gebertecek o zaman görecek dünyanın çekirdeğini :)

Allah Teala'nın bu yaptığı şeylerden habersiz sanan aciz bir mahluk bunu neden yapasın ki salak mı bu Kutsal Kitabı yakarak kime neyi ispatlamaya çalışıyor anlamıyorum. Kitabı yakmaya çalışırken kendisi de bi alev alsa sıfır sıkıntı birde polisler koruyor bu dengesizi işin en ilginç kısmı'da bu zaten. Yıllardır ülkemizi alamadılar elimizden şimdi dini değerlerimiz ile saldırıyorlar.

Onun dediği laf nefret söylemine girmiyor mu? "Yansın, kül olsun" ne demek? Nefret sayılması için daha ne demesi gerekiyor?

Neyin nefret söylemi neyin ifade özgürlüğü olduğu konusunu karıştırmışsın birbirine. Dinlere direkt olarak yapılan eleştiriler, alaylar ve hatta hakaretler modern dünyada, 1.Dünya ülkelerinde nefret söylemi sayılmaz. Öyle olsa zaten ortada standupçı kalmazdı :) Dinlere ve peygamberlere ciddi anlamda giydiriyorlar çünkü. Kişilere direkt olarak yapılan hakaretse kimisinde suç kimisinde değil.

Ayrıca daha 1971 yılında John Lennon'ın (Beatles) şarkı sözleri;

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace
You

diyordu.

Onun dediği laf nefret söylemine girmiyor mu? "Yansın, kül olsun" ne demek? Nefret sayılması için daha ne demesi gerekiyor?

Dikkat ettiyseniz ceza yerinde olmuş dedim ve arkadaşın örneğini farklı bir yönde yine nefret söylemine girer dedim. Yani sizin örneğiniz yanlış ama arkadaşın dedi yine nefret söylemi oluyor ve ceza yerinde bence dedim.

And no religion too
Burada ben bir sıkıntı görmüyorum bu cümle gayet normal. Yansın kül olsun bana göre nefret söylemine giriyor. Dinler yok olsum girmez bana göre ama bu bence aşırıya kaçıyor. Arkadaş bu eylemi besbelli destekliyordu ve bu eylemde bir nefret söylemi(isveç olayı). Bu benim şahsi görüşüm.

Dikkat ettiyseniz ceza yerinde olmuş dedim ve arkadaşın örneğini farklı bir yönde yine nefret söylemine girer dedim. Yani sizin örneğiniz yanlış ama arkadaşın dedi yine nefret söylemi oluyor ve ceza yerinde bence dedim.

Burada ben bir sıkıntı görmüyorum bu cümle gayet normal. Yansın kül olsun bana göre nefret söylemine giriyor. Dinler yok olsum girmez bana göre ama bu bence aşırıya kaçıyor. Arkadaş bu eylemi besbelli destekliyordu ve bu eylemde bir nefret söylemi(isveç olayı). Bu benim şahsi görüşüm.

Ben birinci dünya ülkelerinin bakış açısına göre yorum yapıyorum. Yani onlar için nefret söylemi sayılmıyor bunlar. Yabancı standuplara veya mizahi karikatürlere vb. bakın. Bundan çok çok fazlası var. Öyleki yazamıyorum bile buraya :)

Yaktı tekrardan.
Bu adamın ölümü çok feci olacak, içimden geçen bir hissi söylüyorum. Bu yaptıklarının hepsinin karşılığı olacak.

Bu adamın ölümü çok feci olacak, içimden geçen bir hissi söylüyorum. Bu yaptıklarının hepsinin karşılığı olacak.

Neden? Çocuk tacizcilerinin, tecavüzcülerin, fitne fesatçıların sonu feci olmuyorda, dünyanın ezici çoğunluğunun inanmadığı bir dinin kitabını yaktı diye bu adamın mı olacak?

Neden? Çocuk tacizcilerinin, tecavüzcülerin, fitne fesatçıların sonu feci olmuyorda, dünyanın ezici çoğunluğunun inanmadığı bir dinin kitabını yaktı diye bu adamın mı olacak?
Ya dostum, sal beni Allah'ını seviyorsan ya. Cevap da vermedim önceki mesajına farkındaysan. Halen daha dine karşı çamur atma, kötüleme peşindesin. Adamı destekliyorsun utanmadan birde yüzümüze vuruyorsun açık açık. Ateistlere karşı bir şey yapmış olsaydı yeri yerinden oynatırdın burada.

Aramızdaki fark da bu, ben burada hiçbir dine karşı kötü söz kullanmadım, hatta inancı olmayanlara bile kullanmadım kullandıysam bile çok hafif bir dille kullanmışımdır ve karşıdaki aranmıştır. Ama sen burada niyetindeki nefreti belli ettin.

Son düzenleme:
Ya dostum, sal beni Allah'ını seviyorsan ya. Cevap da vermedim önceki mesajına farkındaysan. Halen daha dine karşı çamur atma, kötüleme peşindesin. Adamı destekliyorsun utanmadan birde yüzümüze vuruyorsun açık açık. Ateistlere karşı bir şey yapmış olsaydı yeri yerinden oynatırdın burada.

Aramızdaki fark da bu, ben burada hiçbir dine karşı kötü söz kullanmadım, hatta inancı olmayanlara bile kullanmadım kullandıysam bile çok hafif bir dille kullanmışımdır ve karşıdaki aranmıştır. Ama sen burada niyetindeki nefreti belli ettin.

Aa doğru sen şu önceki mesajımda ayar verdiğim kardeşimizdin. John Lennon paylaştım halbuki çok hafif. Demek George Carlin falan paylaşsam olduğun yerde patlayacaksın sinirden :)

Yeni konular

Geri
Yukarı