İtalya, TikTok'a 13 yaş sınırlaması getirdi

İtalya kişisel verileri koruma kurumu (gpdp), salı günü yapılan yazılı açıklamada TikTok'un 9 şubat'tan itibaren tüm italyan kullanıcıların erişimini engelleyeceği ve uygulamayı kullanmaya devam etmek için doğum tarihinin yeniden girilmesini talep edeceği duyuruldu.

Yaş doğrulama işleminin ardından 13 yaşın altında olduğu tespit edilen hesaplar TikTok tarafından silinecek.

Açıklamada TikTok'un, 13 yaşın altındaki kullanıcılara erişimi engellemek amacıyla sıkı önlemler uygulamayı taahhüt ettiği belirtildi. Buna göre TikTok italyanca dilinde çalışan moderatörlerinin sayısını 2 katına çıkaracak ve yaş doğrulama amacıyla yapay zeka tabanlı sistemler devreye sokacak.

10 yaşındaki kızın ölümü infial yaratmıştı

İtalya'nın güneyindeki palermo kentinde, Ocak ayı sonunda 10 yaşında bir çocuğun boğazına doladığı bornoz kemeriyle boğulmuş halde bulunması ve bu olayın, kızın TikTok'ta 'kim uzun süre dayanacak' gibi bir meydan okuma yarışmasına katılması nedeniyle yaşandığı iddiaları ülkede infiale yol açmıştı.

İtalya kişisel verileri koruma kurumu (gpdp), TikTok'un küçüklerin korunmasında yeterli dikkati göstermediği için geçen aralık ayında uyarıldığı da hatırlatılmıştı.

Kaynak: İtalya, Tiktok'a 13 yaş sınırlaması getirdi

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence direk kaldırılmalı cellat baba daha 21 yaşında ve takipçilerine kızım oğlum diyor arkadaşlar babalık veya annelik o kadar kolay bir şey değil dava bile açılması gerek böyle insanlara takipçisi olduğum biri bana oğlum dese inanılmaz sinirlenirim.

Böyle bir koruma değildir inşallah(!).

Dosya Ekleri

• 561b712420494-resize-500x500.jpg
    561b712420494-resize-500x500.jpg
    31,5 KB · Görüntüleme: 48
Ya Türkiye'de uygulama kalksın gerisini düşünmeye gerek yok şahsen onlar bizi düşünmez fakat hiç olmadı yasak gelmesi beni mutlu etti Türkiye'de öyle çocuklar varki Full özenti yaşadığım bir olay
Abi: Çocuklar ne yapıyorsunuz.
Çocuklar: TikTok çekiyoz TikTok.
Abi: Ne.
Çocuklar: TikTok TikTok.
Abi: Çocuklar boş zaman kaybı yapmayın kaç yaşında adamlarsınız gidin eliniz kitap tutsun TikTok çekmek için telefon değil dedi.
Bende uzaktan izledim ve adam inanılmaz haklıydı çocukların yaşı 12 ile 15 arası idi.

TR için +18 olmalı 10-11-9 yaş veletler "racon moruq" diye izleyip millete atar yapıyor.

Geçen 9 yaşında dibime gelip her zaman oturduğum bankta beni 2 arkadaşı ile dürtükleyip "KaRDeŞ buRa biİzim YeRimİz" dedi sinirden daldım bunlara.

Covid virüsüne gerek yok bu salak uygulama bile yetiyor.

TR için +18 olmalı 10-11-9 yaş veletler "racon moruq" diye izleyip millete atar yapıyor.

Geçen 9 yaşında dibime gelip her zaman oturduğum bankta beni 2 arkadaşı ile dürtükleyip "kardeş bura biizim yerimiz" dedi sinirden daldım bunlara.

Covid virüsüne gerek yok bu salak uygulama bile yetiyor.

Yani şahsen zorbir kısım yok uygulama kayıt olurken yaşın kaç atıyorum 2001 geç bitti T.C.'ye kadar sorup bir de o T.C.'ye ait telefon numarasına bilgi yollasa uygulamada velet olmaz cellat baba olmaz düzgün insanlar sosyal medya olarak kullanır. ya da operatör onayı istese operatör arasa telefon sahibini babası cezasını keser ama yok yasaklamıyorlar öyle bir kusura bakmayın ama geri nesil yetişiyor bu geri nesil derken hepsinden bahsetmiyorum geri geri TikTok çekenlerden bahsediyorum.

Yani şahsen zorbir kısım yok uygulama kayıt olurken yaşın kaç atıyorum 2001 geç bitti T.C.'ye kadar sorup bir de o T.C.'ye ait telefon numarasına bilgi yollasa uygulamada velet olmaz cellat baba olmaz düzgün insanlar sosyal medya olarak kullanır.
TikTok harici çukur ve benzeri aşiret, çete dizileri kaldırmalı millet izleyip özeniyor.

Sosyal medya için T.C gerçekten lazım Almanya gibi olabilir.

Böylece 13 yaş altı veletler kullanamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı