İtalya vs İspanya vs Romanya

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir sınavla 3 ülkeden birine gitme şansım var sınavı kazandım ve mülakata çağıracaklar (7. Sınıfım). Sizce hangi ülke daha güzel aranızda bunlardan birini gören var mı? (Aslında benim seçeceğim bir şey değil mülakattaki sözlünün sonucuna göre kimin nereye gideceği belli olacak. ) Bilmiyorum anlatabildim mi eğer anlamadıysanız altta cevaplayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne açıdan? Eğitim mi?

Eğitim konusunu bilemem ama 3'ü arasından İtalya ya da İspanya seçerdim. Özgürlük yüksek, siyasi baskı düşük, insanları iyi, havalar güzel, ortamlar güzel, yemekleri de güzeldir. Diğer Avrupa ülkelerine yakın olması, çok yüksek olmayan fiyatları da ekleyebiliriz İtalya için.

İspanya'yı pek bilmiyorum açıkçası. Ama duyduğuma göre tercih edilebilecek ülkelerden biri. Her 2 ülke için de birkaç kur dil eğitimi alman iyi olur.

Son olarak bu ülkelere gidecek biri Türkiye'de gördüğü tüm kültürü unutmalı. Bambaşka bir hayata, bambaşka kültürlere ve yaşam standartlarına açık olmalı. Aksi taktirde çok alışamaz oradaki düzene. Orada kızlar teklif ediyor :)

Gezmek içinse İtalya güzel bir seçenek. Bu ülkeler arasından hangi şehirlere gideceğine göre de değişir.

Şöyle bir daha anlatayım bir proje var Erasmus KA229 diye ortaokul 6. ve 7. sınıflar için. Bir sınav yaptılar sınava 90 kişi girdi ilk 42'yi seçtiler (onuncu oldum) ve mülakata çağıracaklar mülakatta İngilizce sözlü yapacaklar eğer mülakatta ilk 24'e girersem 3 ülkeden birine gideceğim. Gideceğim ülke de mülakattaki sırama göre olacak aslında gideceğim ülkeyi ben seçmeyeceğim ama bir bilgi almak istedim. İlk 8 İtalya 8'den 16'ya kadar olan kişiler (sıralamada) Romanya 16'dan 24'e kadar olan kişiler de İspanya'ya gidecek.

Toplam 1 hafta gideceğimiz ülkede kalacağız orada İngilizce veya Kodlama eğitimi verecekler. Ulaşım, yeme içme, konaklama her şey bedava. Umarım anlatabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı