İtalyanca çevirmenliğin avantajları ve dezavantajları

Alfha13

Hectopat
Daha fazla  
-Bir İtalyanca çevirmeni için iş imkanları ve maaşları nasıldır?
-Türkiye'de mi yoksa İtalya'da mı daha fazla iş imkanı vardır - Türkiye'de İtalyancanın, İtalya'da Türkçenin yabancı dil olduğunu varsayarsak - ?
-Bireysel olarak çalışmak mı yoksa bir kurum altında çalışmak mı daha mantıklıdır?
-Son olarak her dil bölümünden çevirmen olunabilir mi yoksa sadece belirli bölümlerde mi var, Çeviribilim gibi?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
-Bir italyanca çevirmeni için iş imkanları ve maaşları nasıldır?
-Türkiye'de mi yoksa İtalya'da mı daha fazla iş imkanı vardır - Türkiye'de italyancanın, İtalya'da türkçenin yabancı dil olduğunu varsayarsak -?
-Bireysel olarak çalışmak mı yoksa bir kurum altında çalışmak mı daha mantıklıdır?
-Son olarak her dil bölümünden çevirmen olunabilir mi yoksa sadece belirli bölümlerde mi var, çeviribilim gibi?

-İtalyanca çevirmenlik pek yaygın değil ama internet üzerinden çevirmenlik yapabilirsin.
-Yıllık 5000 - 41000 Dolar'a kadar değişiyor.
-Bireysel olarak çalışmak daha mantıklı.
-2 yıl uygulamalı İtalyanca çevirmenlik bölümünü bitirmen lazım.

-İtalyanca çevirmenlik pek yaygın değil ama internet üzerinden çevirmenlik yapabilirsin.
-Yıllık 5000 - 41000 Dolar'a kadar değişiyor.
-Bireysel olarak çalışmak daha mantıklı.
-2 yıl uygulamalı İtalyanca çevirmenlik bölümünü bitirmen lazım.
İtalya mı yoksa Türkiye mi daha mantıklı olur peki?

Bir de yazdığın bölüm hangi üniversitelerde var, sadece İtalyan Dili ve Edebiyatı'nı biliyorum ben.

Son düzenleme:
Çevirmenliğin Türkiye'de çok bir iş imkanı yok gereken önemi göstermiyorlar. Genelde bilinen ünilerden mezun olanlar iyi para eden işleri kapıyorlar. İyi bir üniversite gerekli diye düşünüyorum. Yurtdışında imkan daha fazla olur tabii. Gidip 2 dakikada internetten bölümün hangi ünilerde olduğunu bulabilirsin.

Çevirmenliğin Türkiye'de çok bir iş imkanı yok gereken önemi göstermiyorlar. Genelde bilinen ünilerden mezun olanlar iyi para eden işleri kapıyorlar. İyi bir üniversite gerekli diye düşünüyorum. Yurtdışında imkan daha fazla olur tabii. Gidip 2 dakikada internetten bölümün hangi ünilerde olduğunu bulabilirsin.
İtalyanca ile ilgili sadece İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünü buldum, diğer yazılanı hiçbir yerde bulamadım. Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim'den de olur mu peki?

İtalyanca ile ilgili sadece İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünü buldum, diğer yazılanı hiçbir yerde bulamadım. Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim'den de olur mu peki?
İtalyan dili ve edebiyatı var zaten bölüm olarak bir. Bölümü bitirince tercüman veya çevirmen olabiliyorsun. İtalyanca için tercümanlık bölümüne hiç denk gelmedim, yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı