İtemsatış 18 yaş altı birisi kimlik doğrulaması yapabilir mi?

Mert4455

Hectopat
Arkadaşlar sitede bakiyem var ve çekmek için kimlik doğrulaması yapmam gerekiyor. 18 yaşından küçüğüm. Kimlik doğrulaması için gerekli görselleri gönderdim, açık rıza onayında;

"18 yaşından küçük olduğum için ebeveynlerimin onayını aldığını kabul ediyorum"

Yazıyor fakat İtemsatış kullanım koşullarında;

"Kullanıcı 18 yaşından büyük ve T.C ilgili kanunlarına göre reşid sayıldığını kabul eder. "

Yazıyor.

Şimdi 18 yaş altı birisi kimlik doğrulaması yapabilir mi yoksa yapamaz mı?

Onayladılar mı? Bende onaylattım ancak pişman oldum verilerimin silinmesini talep ettim 5 yıl boyunca verileri saklayacağız diyorlar peki 5 yıl sonra silinmesini talep etsem silecek misiniz diyorum bu konu hakkında 5 yıl sonra bilgi alabilirsiniz diyorlar adamakıllı bilgide vermiyorlar demek ki silmeyecekler bilgi vermediklerine göre o kadar pişman oldum bir bilseniz geceleri rahat uyuyamıyorum bu site yüzünden piskolojim bozuldu bilgilerimle bir yapacaklar diye
Bir şey yapmazlar hocam. Rahat olun.

Onayladılar mı? Bende onaylattım ancak pişman oldum verilerimin silinmesini talep ettim 5 yıl boyunca verileri saklayacağız diyorlar peki 5 yıl sonra silinmesini talep etsem silecek misiniz diyorum bu konu hakkında 5 yıl sonra bilgi alabilirsiniz diyorlar adamakıllı bilgide vermiyorlar demek ki silmeyecekler bilgi vermediklerine göre o kadar pişman oldum bir bilseniz geceleri rahat uyuyamıyorum bu site yüzünden piskolojim bozuldu bilgilerimle bir yapacaklar diye
Hocam onayladılar da,bu kadar kasmaya gerek yok bence

Bilgilerimi alıp ne yapabilirler üstüme şirket vs açamazlar en azından kimlik bilgilerimin gitmesi açısından bir korkum yok. Zaten kimlik bilgilerimiz bütün piyasada dolaşıyor merak etmeyin.

Şu anki yaşınız kaç? Peki güvenilir diyelim patlama olasılığı yok mu bu sitenin Yemeksepeti, Akbank gibi büyük frimalardan veri çaldılar bu siteyi sizce sağ çıkarırlar mı ve kimlik bilgilerimi atarken sözleşmeyi onayladım sözleşmede eğer bir durum yaşanırsa sorumluluk kabul etmiyoruz gibisinden benim kimliğim patlasa sorumlu yok. Üstüne üslük 5 yıl veri saklayacaklar 2027 kadar beklemek zorundayım verilerimin silinmesi için. O zamana kadar kimliğim sağ çıkarsa bir mucuzedir.

Peki teşekkürler bir de şey soracağım bilginiz vardır belki bu kağıt+kimlik ve yüzümüzün gözüktüğü fotoğrafta kimlik bilgileri çok belli olmuyor ve kimlikte de fotoğraf yok kimlik bilgileri belli olmadığı için sıkıntı çıkar mı ona göre o fotoğrafı tekrar çekeceğim

Anladım teşekkürler
Merhaba sorununuzu hallettiniz mi yani onaylandı mı?

Onayladılar mı? Bende onaylattım ancak pişman oldum verilerimin silinmesini talep ettim 5 yıl boyunca verileri saklayacağız diyorlar peki 5 yıl sonra silinmesini talep etsem silecek misiniz diyorum bu konu hakkında 5 yıl sonra bilgi alabilirsiniz diyorlar adamakıllı bilgide vermiyorlar demek ki silmeyecekler bilgi vermediklerine göre o kadar pişman oldum bir bilseniz geceleri rahat uyuyamıyorum bu site yüzünden piskolojim bozuldu bilgilerimle bir yapacaklar diye.

Bu siteler hakkında korkmanıza gerek yok sözleşmelerde savcılık ve emniyet dışında kimseye aktaramayacakları yazıyor yani bir sorun yok.

Geri
Yukarı