İtemsatış'da dolandırıldım

Maestro2506

Picopat
Dün hasta kardeşim için 100 TL karşılığında bir PUBG Mobile hesabı aldım. Satıcı ile anlaştık. Sadece Twitter bağlantısı olduğunu söyledi. Onu da üstüme aldıktan sonra onayladım. Hesaba bugün oynamak için girdim ancak kıyafet değişmişti ve arkadaş eklenmişti. Kayıtlara baktım kendi cihazım dışında Xiaomi cihazından giriş yapılmış. Ayrıca en önemli yer Twitter dışında Facebook, Gmail, tel no gibi bağlar eklenmiş. Adam yalan söylemiş yani. Şimdi ise mesajlarıma cevap vermiyor. İtemsatış destek ekibi de yardımcı olamayacağını söyledi. Sizce ne yapmam gerek? Adam gene oynuyor hesabında.

Dosya Ekleri

• IMG_20220814_010253.jpg
    IMG_20220814_010253.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 216
  • IMG_20220814_010125.jpg
    IMG_20220814_010125.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 205
Son düzenleyen: Moderatör:
Dün hasta kardeşim için 100 TL karşılığında bir PUBG Mobile hesabı aldım. Satıcı ile anlaştık. Sadece Twitter bağlantısı olduğunu söyledi. Onu da üstüme aldıktan sonra onayladım. Hesaba bugün oynamak için girdim ancak kıyafet değişmişti ve arkadaş eklenmişti. Kayıtlara baktım kendi cihazım dışında Xiaomi cihazından giriş yapılmış. Ayrıca en önemli yer Twitter dışında Facebook, Gmail, tel no gibi bağlar eklenmiş. Adam yalan söylemiş yani. Şimdi ise mesajlarıma cevap vermiyor. İtemsatış destek ekibi de yardımcı olamayacağını söyledi. Sizce ne yapmam gerek? Adam gene oynuyor hesabında.

Ayarları değiştirdin mi? Yani tel no ve Twitter bağlantısını falan değiştirirsen adam giriş yapamaz ama hesap a girebiliyor işte

Şikayet edebilirsin ama 100tl için uğraşılır mı bilemem. Veya bu durumu tencente bildirirsen belki hesap tamamen kapanır. Seni dolandıran kişide oynayamaz hesapta.

Tüm bu alışveriş olayları site aracılığıyla gerçekleştiyse eğer bunlar kayıt altındadır, site de size yardımcı olmuyorsa şikayetçi olunuz. Site alıcının bilgilerini ve takasa aracılık ettiği kayıtları o zaman paylaşabilir ve sorununuz çözülebilir bence tabi bunlar ihtimal, daha detaylı bilen arkadaşlar yardımcı olurlar tabi fakat bu süreç biraz uzun ve uğraştırıcı olabilir.

Sen hâlâ o hesaba girebiliyorsan bağlantıları kaldırabilirsin. Değil mi?

Hiç bir şey yapamazsınız. Bu tür hesap alış verişleri firmalar tarafından desteklenmiyor. 100 liranızı illegal olmayan yöntemler aracılığı ile risk alıp kaybettiniz.

Örneğin Steam'da da böyledir, dolandırıcılar kendi hesaplarını satış sitelerine koyar, satış gerçekleşir ve hesap size geçer, bir iki gün sonra dolandırıcı o hesabı daha önceden bir kredi kartı kullandığı için hesabın kendisine ait olduğunu kanıtlar ve hesabını geri alır, olan size olup kaybettiğiniz parayla ortada kalırsınız ve destek alamazsınız.

Geri
Yukarı