İtemsatış'ta 10 TL'ye satılan God of War hesabı alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@LynxC korsana evet mi deyim ne deyim? Bu kadar zoruna giden nedir? Korsana evet kahrolsun orijinal. Allah emekçinin belasını versin. Yaşasın çalmak çırpmak mı diyeyim?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE bak görüyor musun dediği dilden konuşunca like atmış. :D. Kendisi 3-5 sene sonra emeği ile iş yaptığında emeği çalınsa en önde bu koşar emeğini savunmaya :D

Bu arkadaşın mantığı ne saçmaymış. Seni kastetmediğimi biliyorsun ama etiketlediğin kişinin mesajını göremedim. Okudum şok oldum. E ben yarın gidip merkez bankasını patlatayim. Sonuçta bir iş yükü var o kadar plan program yapacağım silah, patlayıcı satın alacağım. Vurulma ve hapse girme tehlikem de var bak buna dikkat. Aldığım milyarlarca dolar paranın bir kısmını oraya yere bırakayim (gerçekten halka dönen vergi olarak düşünün). Sonra diyeyim ki iş yükü var o kadar risk aldık bu para anlımın hakkıdır diyeyim. Nasıl fikir?

500 kişiye satmak ve 500 kişi ile muhatap olmak, 500 kişiye satarken vakit harcamak, bunun tamını iş yükü. Ayrıca illegal bir durum da yok ortada. Böyle yazmışsında aynı hesabı 500 kişiye satiyorlar 500 kişi bir hesabı offline kullanıyor bu mu emek bunun korsandan ne farkı var ayrıca bu doğru bir şey mi veya legal mi?

Son düzenleme:
@murat_boy93 hocam bazı şeyleri çok umursamamak gerek. Arkadaşla yazıştığım geçmiş konuşmalara bakarsan demek istediğimi anlarsın aslında. Diyor ki bunların oturduğu yerden kazandığı parayı çekememezlik yapmıyorum diyor ama geçmiş yorumlarına bakınca da bunlara para kazandırmayın diyor. Yorumları çok çelişkili, bunların para kazanmasını savunmuyorum ancak verdiği hizmet işimi görüyor.

500 kişiye satmak ve 500 kişi ile muhatap olmak, 500 kişiye satarken vakit harcamak, bunun tamını iş yükü. Ayrıca illegal bir durum da yok ortada. Böyle yazmışsında aynı hesabı 500 kişiye satiyor 500 kişi bir hesabı offline kullanıyor bu mu emek bunun korsandan ne farkı var?

Korsandan farkı şu korsana hiç para ödemiyorsun. Yani sen şimdi diyorsun ki bu adamların Rockstar kadar emeği var diyorsun. Hatta ne Rockstar'ı tüm Steam kadar emeği var diyorsun. Adamlar kazandığı paranın %70'ini firmalara + vergilere dağıtmasına rağmen bunu yapan bir şirket var. Milyonlarca kişi ile muhatap oluyor ve legal olarak oynatıyorlar. Bu firma X firması ile anlaşıp oyununun ücretini o firmaya ödüyor her bir satın alan kişi için. 1 milyon kişi mi aldı? 1 milyon kez o firmaya ödemeye yapan bir firma var. Adı da Steam. Yasal olan bunlar senin dediğin nitelikli dolandırıcılığa giriyor haberin olsun. Gidip savcılığa şikayette bulunsam o siteyi kapatırlar. Ayrıca milyar dolarlık firmalar bile vergi kaçırıyor tespit edilemiyor. Sen bu adamların vergi kaçırmadığını nereden bilebilirsin? Adamların muhasebecisi sen misin? Değilsen bilmediğin konularda da yorum yapma.

Korsandan farkı şu korsana hiç para ödemiyorsun. Yani sen şimdi diyorsun ki bu adamların Rockstar kadar emeği var diyorsun. Hatta ne Rockstar'ı tüm Steam kadar emeği var diyorsun. Adamlar kazandığı paranın %70'ini firmalara + vergilere dağıtmasına rağmen bunu yapan bir şirket var. Milyonlarca kişi ile muhatap oluyor ve legal olarak oynatıyorlar. Bu firma X firması ile anlaşıp oyununun ücretini o firmaya ödüyor her bir satın alan kişi için. 1 milyon kişi mi aldı? 1 milyon kez o firmaya ödemeye yapan bir firma var. Adı da Steam. Yasal olan bunlar senin dediğin nitelikli dolandırıcılığa giriyor haberin olsun. Gidip savcılığa şikayette bulunsam o siteyi kapatırlar. Ayrıca milyar dolarlık firmalar bile vergi kaçırıyor tespit edilemiyor. Sen bu adamların vergi kaçırmadığını nereden bilebilirsin? Adamların muhasebecisi sen misin? Değilsen bilmediğin konularda da yorum yapma.

Ben bir şey savunmuyorum bilader 10TL satılan hesaplar en az 50 100 kişiye satılıyor diyorum. Sen ne diyorsun ben ne diyorum. Bu durumun doğru olmadığını açıklamaya çalışıyorum ama anlayan yoki burada.

@murat_boy93 hocam bazı şeyleri çok umursamamak gerek. Arkadaşla yazıştığım geçmiş konuşmalara bakarsan demek istediğimi anlarsın aslında. Diyor ki bunların oturduğu yerden kazandığı parayı çekememezlik yapmıyorum diyor ama geçmiş yorumlarına bakınca da bunlara para kazandırmayın diyor. Yorumları çok çelişkili, bunların para kazanmasını savunmuyorum ancak verdiği hizmet işimi görüyor.

Bak senin konunla ilgili söylemem gerekeni söyledim zaten. Hani GeForce NOW da oynamak istiyorsan bu kadar çok para çıkacak durumun da yoksa (ekonomik krizdeyiz) seni anlarım. Ama evinde sistemi olan adam bunlara para yedirmesin. Emekçinin sırtından geçinen tipler ve üstelik para karşılığı. Arkadaşlar ben bu işin kralını yapacağım size geri döneceğim söz veriyorum. Ben para da almayacağım. God of War mı istiyorsunuz? 100 kez reklam izle açılsın şeklinde yapacağım geleceğim.
Dipnot: Fikir bana aittir buraya bildiriyorum. Patent davası açtırtmayın :D

Çalıntı hesap çok yüksek ihtimalle. Alacaksan hızlı oyna bitir. Ucuz almak istiyorsan plati.ru'dan al, daha ucuz olur. Hızlı bitir hesap patlamadan. YTD :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı