İtemsatış'ta hesap sattıktan sonra yaşananlar

"5. Sahtekarlık, dolandırıcılık, kara para aklama ve bunlarla sınırlı kalmayacak şekilde her türlü usülsüz veya kanunsuz işlemlere karşı, yapılan tüm alışverişler 5 yıl süre ile veritabanında saklanır. Bu durumlarda, talep gelmesi halinde adli mercilere yapılan alışveriş bilgileri teslim edilir."

Destek belirtiyor eğer hesap satarsanız hesabınızı silemezsiniz diye yükseltmenize gerek yok.

Hayır onun için değil şey diye sordum güvenilir hesap için kimliğinin fotoğrafını atman gerekiyor. Bunu yapsaydı işin içinden çıkmak daha zor olurdu. Şu anda pek bir şey olacağını sanmıyorum.

"5. sahtekarlık, dolandırıcılık, kara para aklama ve bunlarla sınırlı kalmayacak şekilde her türlü usülsüz veya kanunsuz işlemlere karşı, yapılan tüm alışverişler 5 yıl süre ile veritabanında saklanır. Bu durumlarda, talep gelmesi halinde adli mercilere yapılan alışveriş bilgileri teslim edilir."

Bu dolandırıcılık olmuyor ki.

Hayır onun için değil şey diye sordum güvenilir hesap için kimliğinin fotoğrafını atman gerekiyor. Bunu yapsaydı işin içinden çıkmak daha zor olurdu. Şu anda pek bir şey olacağını sanmıyorum.

Hayır gene paylaşmaları yasak zaten sadece mahkeme için verilebilir.

"5. sahtekarlık, dolandırıcılık, kara para aklama ve bunlarla sınırlı kalmayacak şekilde her türlü usülsüz veya kanunsuz işlemlere karşı, yapılan tüm alışverişler 5 yıl süre ile veritabanında saklanır. Bu durumlarda, talep gelmesi halinde adli mercilere yapılan alışveriş bilgileri teslim edilir."

Anladım, o zaman yapılacak bir şey yok 5 yıl sonra eğer site hala duruyorsa gidip sileceğiz de, benim telefon numarasını nasıl sildirtebilirim?

Bu dolandırıcılık olmuyor ki.

Hayır gene paylaşmaları yasak zaten sadece mahkeme için verilebilir.
Zaten adamlar bu bilgileri, dolandırılma olayı olduğunda veriyorlar.
Anladım, o zaman yapılacak bir şey yok 5 yıl sonra eğer site hala duruyorsa gidip sileceğiz de, benim telefon numarasını nasıl sildirtebilirim?
Çok bilgim yok ama galiba, 5 sene sonra desteğe söyleyip sildirteceksiniz.

5 yıllık süre sitenin kendi koyduğu sözleşme. Kanunen geçerliliği yok. Bankalar da milyon tane sözleşme koyuyor hatta kanun çıkmasına rağmen her sene hesap kullanım ücreti kesiyorlar ama şikayetçi olursan tüm para iade ediliyor. Bunun gibi düşün. Ben sana istediğim sözleşmeyi imzalatırım ama kanuna uygun değilse geçerliliği kalmaz.

5 yıllık süre sitenin kendi koyduğu sözleşme. Kanunen geçerliliği yok. Bankalar da milyon tane sözleşme koyuyor hatta kanun çıkmasına rağmen her sene hesap kullanım ücreti kesiyorlar ama şikayetçi olursan tüm para iade ediliyor. Bunun gibi düşün. Ben sana istediğim sözleşmeyi imzalatırım ama kanuna uygun değilse geçerliliği kalmaz.

Ne yapacağım bilemiyorum henüz 14 yaşındayım danışabileceğim bir avukat da yok. Ya da yapabileceğim bir şey yok. Artık 5 yıl sonra gelip sileceğim telefon numarası da kalsın. Lanet olsun şunlara ya.

Geri
Yukarı