İtemsatış'ta ilan satılmadan satış yapıldığı için 650 TL dolandırılmak

Olay için yapabileceğim bir şey var mı diye soruyorum millet senin suçun diyor bu nasıl forum Allah aşkına.
Kardeşim bak dolandırılmışsın şikayette bulunabilirsin bu hakkın. Kimse sana şikayet etme diyemez. Eğer gerekli kanıtları sunarsan kazanabilirsinde. Ama giden zamanına değer mi? Değer diyorsan şikayetini yap ve bekle. Eğer site içi konuşmuşsan adamla mahkemeye verme durumunda İtemSatış satıcılarına alıcının kimlik bilgilerini veriyor. Ama sen siteyi kullanmamışsın satış için o yüzden mahkemeye alıcının bilgilerini verir mi bilmiyorum. Bana sorarsan bence vermezler ama deneyebilirsin. Kimse hakim savcı değil burada bir şey diyemezler. O yüzden dolandırıldıysan ve bu konu hakkında bir şey yapmak istiyorsan buraya konu açmak yerine şikayet etmelisin ve İtemSatışla alıcıyı şikayet edeceğim deyip görüşme sağlayacaksın. Onlar mahkemeye alıcının bilgilerini verirse işler çok kolaylaşır o yüzden görüş onlarla. Vermezlerse ki bence vermeyecekler o zaman süreç uzar.

Kardeşim bak dolandırılmışsın şikayette bulunabilirsin bu hakkın. Kimse sana şikayet etme diyemez. Eğer gerekli kanıtları sunarsan kazanabilirsinde. Ama giden zamanına değer mi? Değer diyorsan şikayetini yap ve bekle. Eğer site içi konuşmuşsan adamla mahkemeye verme durumunda İtemSatış satıcılarına alıcının kimlik bilgilerini veriyor. Ama sen siteyi kullanmamışsın satış için o yüzden mahkemeye alıcının bilgilerini verir mi bilmiyorum. Bana sorarsan bence vermezler ama deneyebilirsin. Kimse hakim savcı değil burada bir şey diyemezler. O yüzden dolandırıldıysan ve bu konu hakkında bir şey yapmak istiyorsan buraya konu açmak yerine şikayet etmelisin ve İtemSatışla alıcıyı şikayet edeceğim deyip görüşme sağlayacaksın. Onlar mahkemeye alıcının bilgilerini verirse işler çok kolaylaşır o yüzden görüş onlarla. Vermezlerse ki bence vermeyecekler o zaman süreç uzar.
Benim amacım itemsatışı kötülemek değil yani bu adamı nasıl şikayet edebilirim anlamında açtım ama hala laf çarpan bişeyler var neyse saol cevabın için
Çünkü suç sende yalan söyleseler daha mı iyi? Doğruyu söylüyorlar ki bir daha böyle bir şey yapma.
Nasıl Şikayet edebilirim anlamında cevap arıyorum Hala böyle kişiler var delircem
Hayır sen desteğe atıyorsun suçu insanlar da suçun senin olduğunu ifade ediyor.
Desteğe suç atmıyorum berbat destek derken adamı banlayıp açmalarına berbat diyorum ki destekle biraz konuştuk ve kusura bakmayın tekrardan diyerek adama uyarı mesajı atıp banladılar millet suç senin diyor amacım paramı geri almak değil zaten 100 kere yazmama rağmen millet hala okumadan cevap yazıyor
Arkadaşlar ben konuyu nasıl kapatabilirim acaba 300 kişi aynanda suç senin deyince bişey değişmicek ama boşuna tek tek cevap vermekten sıkıldım konuyu nasıl kapatabilirim

Karakola gidip anlatacaksınız durumu, yönlendireceklerdir. Detaylı bilgi sahibi değilim fakat bakarlar.
Karakollar bu duruma bakmıyor, onlar tiktok izlemekle meşgul. Küçükken meslek öğreneyim diye bir işe girdim yeni açılmıştı adam beni ve herkesi dolandırıp gitti kaçtı şehirden. Polise gittik yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Kırmızı ışıkta geçen motorsiklet ayağıma çarptı gittim polise şikayet kaydı oluşturdum geri dönüş yok aradan 5 yıl geçti. Kulübelerinde oturup tiktok izlemeye devam etsinler. Genelleme yapmıyorum ama işini adam akıllı yapan polis henüz birebir göremedim.

Zamanında bir bankayı dolandırıp Amerika'ya kaçan adamı hatırlattı.

Adam her defasında bankadan kredi çekip hiç dokunmadan günü gelince cebinden faizini koyarak geri ödüyormuş. Banka düzenli ve sorunsuz ödemelerini yapan bu müşterisine istediğinde daha çok kredi veriyormuş. Adam en sonunda çok büyük bir kredi talep etmiş banka da tereddüt etmeden vermiş, ondan sonra ara bulasın.

Afedersiniz de, ilgili şahıs gerçekten enayi malı kaldırmış; ben bu dünyada kendime bile güvenmiyorum, insanlar nasıl herkese bu kadar kolay güvenebiliyor anlamıyorum. Hiçbir şey yapamazsınız, kendi rızanız ile transferi sağlamışsınız, hak veya hukuk talep edemezsiniz.

Afedersiniz de, ilgili şahıs gerçekten enayi malı kaldırmış; ben bu dünyada kendime bile güvenmiyorum, insanlar nasıl herkese bu kadar kolay güvenebiliyor anlamıyorum. Hiçbir şey yapamazsınız, kendi rızanız ile transferi sağlamışsınız, hak veya hukuk talep edemezsiniz.
Polis ilgileniyor aslında. Avukat tutup takip edildiğinde bunun için mahkemeye bile çıkar bunu yapan kişi, söke söke de geri öder. Fakat bu tip ufak meblağlarda harcanan paralardan ötürü astarı yüzünü geçiyor. Polise giderse dolandırıcılık/hırsızlık hakkında şikayetçi olabilir ve kamu davası açılarak davanın görülmesi halinde %95 geri ödeme yapılır. Tabii yine meblağ düşük olduğu için dava önemsenmeyecek ve aylar belki yıllar sonra sonuçlanacaktır.

Benim slaklığım işte anlık bir şekilde bi anda sipariş gelince yüklü miktar güvenerek verdim ben bile nasıl güvendim diyorum desteğin yapabileceği banlamak onuda şükür yaptılar neyse ders çıkardık en azından

Yeni konular

Geri
Yukarı