İthalatçı garantili Xbox gamepad için değişim yapılır mı?

Jexpys

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. İthalatçı garantili aldığım Xbox konsolumun gamepadini garantiye yollamak istiyorum, açıkçası bana kullanılmış ürün kakaladıklarını düşünüyorum. Konsol ile kutusunun üzerindeki seri numara eşleşmiyor. Konsolun üzerinde ufak bir çizik vardı aynı zamanda gamepadin üstünde de gamepadin A X B Y tuşları normalin daha üstüne sallanıyor. Bu normal mi bilmiyorum. Aynı zamanda analoglara basarken arada bir boşluk olur ya, o boşluk kısmında basarken biraz kıtırdıyor yine. Normal mi?

Bunu satın aldığım firmaya belirttiğimde ise maalesef kutu açıldığı için iade alamayız vs gibi saçmalıklarla karşılaştım. Kötü yanı ise Trendyol veya Hepsiburada'dan almadım kendi sitelerinden aldım. Keşke daha güvenilir bir siteden alsaymışım. Koşulsuz şekilde iade verebilirdim. Her neyse asıl konuya geçeyim.

Microsoft'a bir ürün yolladığımız zaman sıfır ile mi değiştiriyorlar yoksa yenilenmiş ile mi veyahut en çok hangisi ile değiştiriyorlar? İnternete baktığımda bazı kişilere yenilenmiş bazı kişilere direkt yeni ürün yollamışlar hatta 8. nesil gamepadi olan adama direkt 9. nesil yolladıklarını bile gördüm. Microsoft'un sitesinde ise yenilenmiş benzeri bir cihaz ile değiştirilir diyordu.

Merhaba. İthalatçı garantili aldığım Xbox konsolumun gamepadini garantiye yollamak istiyorum, açıkçası bana kullanılmış ürün kakaladıklarını düşünüyorum. Konsol ile kutusunun üzerindeki seri numara eşleşmiyor. Konsolun üzerinde ufak bir çizik vardı aynı zamanda gamepadin üstünde de gamepadin a X b y tuşları normalin daha üstüne sallanıyor. Bu normal mi bilmiyorum. Aynı zamanda analoglara basarken arada bir boşluk olur ya, o boşluk kısmında basarken biraz kıtırdıyor yine. Normal mi?

Bunu satın aldığım firmaya belirttiğimde ise maalesef kutu açıldığı için iade alamayız vs gibi saçmalıklarla karşılaştım. Kötü yanı ise Trendyol veya Hepsiburada'dan almadım kendi sitelerinden aldım. Keşke daha güvenilir bir siteden alsaymışım. Koşulsuz şekilde iade verebilirdim. Her neyse asıl konuya geçeyim.

Microsoft'a bir ürün yolladığımız zaman sıfır ile mi değiştiriyorlar yoksa yenilenmiş ile mi veyahut en çok hangisi ile değiştiriyorlar? İnternete baktığımda bazı kişilere yenilenmiş bazı kişilere direkt yeni ürün yollamışlar hatta 8. nesil gamepadi olan adama direkt 9. nesil yolladıklarını bile gördüm. Microsoft'un sitesinde ise yenilenmiş benzeri bir cihaz ile değiştirilir diyordu.

Hepsiburada'yı bilemem ama Trendyol'dan 3 tane monitör aldım hepsini de THH ile zorla iade aldırtarak aldım saygılarımla.

Hepsiburada'yı bilemem ama Trendyol'dan 3 tane monitör aldım hepsini de THH ile zorla iade aldırtarak aldım saygılarımla.

Maalesef ne Trendyol'dan aldım ne de Hepsiburada'dan. Kendi sitelerinden aldım adamların.

Hocam ithalatçı garantilerde biraz sorun çıkabiliyor. Ama büyük ihtimalle değişim yaparlar.

Şimdi fark ettim ki kutunun üzerindeki seri numara ile konsolun seri numarası farklı garanti başlama süreleri farklı pazartesi günü ilk iş değişim isteyeceğim. Birini gördüm değişim almamışlar işi tüketici hakem heyeti ile çözmüş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı