İtopya Arızalı Kasa Fanı

[GÜNCELLEME] Müşteri hizmetleriyle 40 dakika kısa bir görüşme sonunda (!) mağaza görevlisine bağlanabildim. Sayın Teoman bey müsait olduğum bir vakit gittiğimde kasayı değiştireceğini ve çoklayıcı hediye edeceklerini söyledi. Değişim olduğu gün tekrardan konu hakkında güncelleme yaparım.

Dün sırf İtopya ile ilgili başka bir başlık gördüm onun için üyelik oluşturdum. 1.5-2 yıl önce İtopya'dan hazır sistem topladım piyasaya göre oldukça uygundu. Hazır sistemdeki kasa PSU ile beraber 800-1000 tlydi o zamanlar aynı sistemi daha uygun bir kasa ve PSU'yla toplasan bile daha pahalıya geliyordu. Kasada 3 RGB fan var ve oldukça kaliteli. Ben satın alırken RGB kontrol modulu de vardı ıcınde sonra urun bana ulasana kadar RGB modulu kaldırmıslar. (Ben sıparıs verdıkten 3-4 gun sonra sanırım kaldırıyorlar) bana da RGB modulsuz yolluyorlar. Mail vs atıyorum geri donus yok telefonla da ılgılenmedıler sonra dedım kendım satın alayım bulamadım da oyle kaldı. Şu an Rainbow seklınde donuyor aldıgımdan berı de Rainbow degıstıremıyorum yani ilgisiz ve musterıyı onemsemeyen bir firma.

Dün sırf İtopya ile ilgili başka bir başlık gördüm onun için üyelik oluşturdum. 1.5-2 yıl önce İtopya'dan hazır sistem topladım piyasaya göre oldukça uygundu. Hazır sistemdeki kasa PSU ile beraber 800-1000 tlydi o zamanlar aynı sistemi daha uygun bir kasa ve PSU'yla toplasan bile daha pahalıya geliyordu. Kasada 3 RGB fan var ve oldukça kaliteli. Ben satın alırken RGB kontrol modulu de vardı ıcınde sonra urun bana ulasana kadar RGB modulu kaldırmıslar. (Ben sıparıs verdıkten 3-4 gun sonra sanırım kaldırıyorlar) bana da RGB modulsuz yolluyorlar. Mail vs atıyorum geri donus yok telefonla da ılgılenmedıler sonra dedım kendım satın alayım bulamadım da oyle kaldı. Şu an Rainbow seklınde donuyor aldıgımdan berı de Rainbow degıstıremıyorum yani ilgisiz ve musterıyı onemsemeyen bir firma.
Babamın korona olması sebebiyle firmayı riske sokmamak adına gitmeyeceğim, normalde yarın gidecektim değişim için ama başımıza bu virüs illeti çıktı şimdi de. Kendilerinden değişim için söz aldım umarım dedikleri gibi olur. Yaşadığınız sorun için üzüldüm açıkçası, forumda belirttiğiniz sorunu konu olarak açarsanız arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Bence böyle firmaları biraz mazur görmek gerekiyor. Vatan gibi binlerce çalışanları olmadıkları için yetişemeyebiliyorlar. Tabi Vatan'da çalışanları yüzünden daha pahalı.

Bence bu bir bahane olamaz. Eğer sen bir hizmet veriyorum diyorsan dikkat edeceksin. Tek sıkıntı Fan'da değil ayrıca Anakart'da kasayla uyumlu değilmiş. Burada savunulacak hiçbir yan yok. Eğer yetişemiyorlarsa bir süreliğine satış almasınlar bu kadar basit -ha eğer iş gücün yetmediği halde satım yapıyorsan senin suçun zaten. Şu sıralar İtopya'dan çok şikayet var zaten

Ön kapak takılırken plastik pimlere kablo sıkışıp kopmuştur. 1 fana 3 tane kablo geliyor. LED kablo sağlam, eksi kablo sağlam fan enerji besleme kablosu kopuk. PC enerji kapat ön paneli sök (plastik kasaya geçme 6 adet bulunur hassas bir şekilde yoksa kırılır. Çalışmayan fan kablosu elinle koymuş gibi bulacaksındır kopan kabloyu. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı