İtopya garanti süreci

SIOBHAN

Kilopat
İtopya'ya garantiye verdiğim kulaklık 21 iş gününü doldurdu şu an 22. iş gününde. Dün aradığımda Vektron Elektronik'i arattırdılar beni 3-4 saat uğraştırdılar aralarında iletişim bile yok. Vektron Elektronik ürünün arızalı olduğunu iade ya da değişim olması gerektiğini, stokta yok diye iade yapılmasını söylemiş. İtopya'ya bunu ilettim, Vektron Elektronik'in attığı maili de onlara gönderdim. Stokta yok denilen ürünün stokta olduğu gözüküyor ve ben kesinlikle değişim istiyorum yoksa yarı yarıya para kaybım olacak. Dünden bugüne hala bekletiyorlar, neyi bekletiyorlar acaba? Şimdi arayacağım ekstra ne yapmamı önerirsiniz?

İtopya'ya garantiye verdiğim kulaklık 21 iş gününü doldurdu şu an 22. iş gününde. Dün aradığımda vektron Elektronik'i arattırdılar beni 3-4 saat uğraştırdılar aralarında iletişim bile yok. Vektron elektronik ürünün arızalı olduğunu iade ya da değişim olması gerektiğini, stokta yok diye iade yapılmasını söylemiş. İtopya'ya bunu ilettim, vektron Elektronik'in attığı maili de onlara gönderdim. Stokta yok denilen ürünün stokta olduğu gözüküyor ve ben kesinlikle değişim istiyorum yoksa yarı yarıya para kaybım olacak. Dünden bugüne hala bekletiyorlar, neyi bekletiyorlar acaba? Şimdi arayacağım ekstra ne yapmamı önerirsiniz?

İtopya'dan son zamanlarda alışveriş yapanlar şikayetçi. Kabul etmezlerse tüketici haklarıyla görüşün.

Normalde 20 iş günü içerisinde tamir veya değişim sağlamaları gerekiyor yasal olarak. Eğer 20 iş günü içerisinde sorun çözülmezse, talebiniz üzerine para iadesi yapmak zorundalar. Arayıp aynen bunları söyleyebilirsiniz mesela. Ellerinde aynı ürün varsa hemen yollamalarını talep edin.

Acele etmek ile alakası yok. Bu sizin yasal hakkınız. 20 günü geçiremezler. Ya aynı ürünü hemen gönderecekler ya da para iadesi yapacaklar. O yüzden arayıp dediğim şekilde aktarın.

İtopya'dan klavye almayı düşünüyorum ama böyle konular gördükçe içim kararıyor. Sorununuz için ise eğer ilgilenmiyorlarsa tüketici haklarına başvurun veya vurmadan önce tüketici haklarına başvuracağım ilgilenin artık diye bi' tehdit edin o zaman işi hızlandırırlar.

Geri
Yukarı