İtopya havalede alıcı kısmına ne yazılmalı?

NESTER34

Kilopat
Makaleler
2
İtopya'ya EFT yapacağım.
Alıcı kısmına ne yazmam gerekiyor?
"Havale/EFT ödemelerinizin tarafımıza ulaşması için alıcı adını "EERA ELEKTRONİK TİCARET ve BİLİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ." olarak belirtmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ödemeleriniz tarafımıza ulaşmadan banka tarafından iade edilecektir. "
Bu şekilde yazmışlar fakat "ŞTİ." kısmı alıcı kısmına sığmıyor. Daha kısa bir şey olması gerekiyor fakat bu bilgi sitede yok.

Hangi bankayı kullanıyorsunuz? Genellikle IBAN'ı girdikten sonra alıcı kısmına tıklar/dokunur veya transfer tipini açar/kaparsanız otomatik tanımlıyor.

Hangi bankayı kullanıyorsunuz? Genellikle IBAN'ı girdikten sonra alıcı kısmına tıklar/dokunur veya transfer tipini açar/kaparsanız otomatik tanımlıyor.
Kuveyttürk kullanıyorum evet tamamlıyor ama nedense doldurmam gereken bir alan daha var anlamadım.
WhatsApp Image 2021-05-06 at 02.31.20.jpeg

Bu kısma yazılan isimler genelde kısa oluyor. Örneğin; "İtopya Bilgisayar" gibi.

Kuveyttürk kullanıyorum evet tamamlıyor ama nedense doldurmam gereken bir alan daha var anlamadım.
Eki Görüntüle 1009542
Bir alan daha derken açıklama kısmını mı kastediyorsunuz? (Kullanmadığım 2 bankadan biri olduğu için ara yüzünü bilmiyorum ama alıcı kısmı tanımlanıyor ise dekontu mail üzerinden yollamanız kafi olacaktır.)
Eki Görüntüle 1009542
Bu kısma yazılan isimler genelde kısa oluyor. Örneğin; "İtopya Bilgisayar" gibi.
Aynen öyle banka tanımlamış siz alıcı kısmına "EERA ELEKTRONİK TİCARET ve BİLİŞİM HİZMETLERİ" yazsanız da kafi olur. Eğer sorun olursa (ki sanmıyorum çünkü banka alıcı hesabı doğrulamak için görüyor) zaten ödeme emri gerçekleşmedi olarak size dönüş olur. (Dekontta da zaten belirtir.)

Bir alan daha derken açıklama kısmını mı kastediyorsunuz? (Kullanmadığım 2 bankadan biri olduğu için ara yüzünü bilmiyorum ama alıcı kısmı tanımlanıyor ise dekontu mail üzerinden yollamanız kafi olacaktır.)

Aynen öyle banka tanımlamış siz alıcı kısmına "EERA ELEKTRONİK TİCARET ve BİLİŞİM HİZMETLERİ" yazsanız da kafi olur. Eğer sorun olursa (ki sanmıyorum çünkü banka alıcı hesabı doğrulamak için görüyor) zaten ödeme emri gerçekleşmedi olarak size dönüş olur.
Açıklama değil SS'de belirttim. Alıcı soyadını istiyor fakat ŞTİ. kısmı sığmıyor, maksimum 50 karakter kabul ediyor.
Kuveyttürk ve Ziraat bankasından denedim ikiside aynı. Aslında daha öncede havale ile aldım fakat o zaman ne yazdığımı hatırlamıyorum epey oldu. Geçmiş havale bölümünde de çok eski olduğu için göremedim.
Deneyeceğim sığdığı kadarını. :)

Açıklama değil SS'de belirttim. Alıcı soyadını istiyor fakat ŞTİ. kısmı sığmıyor, maksimum 50 karakter kabul ediyor.
Kuveyttürk ve Ziraat bankasından denedim ikiside aynı. Aslında daha öncede havale ile aldım fakat o zaman ne yazdığımı hatırlamıyorum epey oldu. Geçmiş havale bölümünde de çok eski olduğu için göremedim.
Deneyeceğim sığdığı kadarını. :)
Belirttiğim gibi
Aynen öyle banka tanımlamış siz alıcı kısmına "EERA ELEKTRONİK TİCARET ve BİLİŞİM HİZMETLERİ" yazsanız da kafi olur.
bu kafi olacaktır ama Ziraat bankasında hesabınız ve bakiyeniz varsa oradan İtopya'nın IBAN numarası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. (Ziraat'ta (kendi bünyesinde olduğu için) IBAN girince Ad-Soyad otomatik algılanıyor, girmenize gerek yok.)

Belirttiğim gibi

bu kafi olacaktır ama Ziraat bankasında hesabınız ve bakiyeniz varsa oradan İtopya'nın IBAN numarası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. (Ziraat'ta (kendi bünyesinde olduğu için) IBAN girince Ad-Soyad otomatik algılanıyor, girmenize gerek yok.)
Ziraati denedim onda da aynısı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı