İtopya ikinci el ürün mü satıyor?

VENOM? 月神

Hectopat
Kek günü
Arkadaşlar bilgisayar alacağım için babamın yoğun ısrarları sonucu ilk önce tanıdık bir bilgisayarcıya gittik. Bilgisayarcı İtopya ismini duyduktan sonra gülerek onların eski işlemciler ve 2. el parçalar koyduklarını söyledi. Ben inanmadım ama babam zaten güvenmiyordu o yüzden sanırım inandı. Sanırsam adam Turbox veya Izoly'le karıştırdı veya İtopya gibi siteler adamın işlerini azaltığı için böyle bir şey söyledi. Bende size sormak istedim. Varmı başına böyle bir şey gelen, İtopya'dan örnek olarak i7 diye satılan bir işlemcinin 1. nesil çıkması gibi bir durum yaşadınızmı veya parçanın 2. el çıkması gibi? Adama bize fiyat vermesi için gittik kaç gün oldu hala bize bir geri dönüş yapmadı.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. (Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.)

Dediğinizin iyi mi kötü mü olduğunu anlayamadım?

Buyuk ihtimal satıcı babanızın yakin arkadaşı olsa gerek. Yani bilindik esnaf dili edebiyatı yaparak özür diliyerek söylüyorum babanizin bilincsiz ligini size karşı kullanmış. Tabii ki herkes her şeyden anlamak zorunda değil. Kötü bir şeyde söylemedim yanlış anlasildiy sam affola. Konuya gelecek olursak İtopya guvenilir bir marka. Vatan vs hangi mağazalar olursa olsun İtopya ya da o kadar guvenebilirsin. Bazı kargo sıkıntılari oluyor, oda her internet alis verisinde var. Iyi forumalar.

Arkadaşlar bilgisayar alacağım için babamın yoğun ısrarları sonucu ilk önce tanıdık bir bilgisayarcıya gittik. Bilgisayarcı İtopya ismini duyduktan sonra gülerek onların eski işlemciler ve 2. el parçalar koyduklarını söyledi. Ben inanmadım ama babam zaten güvenmiyordu o yüzden sanırım inandı. Sanırsam adam Turbox veya Izoly'le karıştırdı veya İtopya gibi siteler adamın işlerini azaltığı için böyle bir şey söyledi. Bende size sormak istedim. Varmı başına böyle bir şey gelen, İtopya'dan örnek olarak i7 diye satılan bir işlemcinin 1. nesil çıkması gibi bir durum yaşadınızmı veya parçanın 2. el çıkması gibi? Adama bize fiyat vermesi için gittik kaç gün oldu hala bize bir geri dönüş yapmadı.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. (Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.)
Aynı durumumla bende karşılaştım bu arada Monitör alacaktım İtopyada 750 TL gibi bir fiyat olmuştu. Babam biraz araştırım dedi, gitti bilgisayarcı tanıdık arkadaşına sormuş hocam ben sana verem demiş 850 TL o siteler marka desteği sağlamıyor diye. Tabi ki gerçek mi değil.
Yok yanlış anlamadım zaten gülücük attım size. Sadece İtopya'ya kötümü iyi mi dediniz diye emin olmak istedim.
İtopya ile sıkıntı yaşayan kişiler var gördüm kadarıyla daha uygun fiyatlar için farklı sitelere yönelebilirsin.

Örnek vermek gerekirse aldığınız 10. nesil bir işlemcinin 1. nesil çıkması imkansız. Bununla beraber anakart, RAM tarzı bileşenleri de değiştirmeleri gerekir. Hazır sistemlerde belki ufak bir ihtimal ikinci el parça koyabilirler. Gittiğiniz bilgisayarcıdan uzak durun. Büyük çoğunluğu 1000 liralık malı 2000 liraya satan tipler.

Burdan konu açıp toplayın tavsiyem, babanızada forumu gösterip Recep Baltaş'ın Youtube kanalını vs. ve bu konuda yazılanları gösterin.

Geri
Yukarı