Mefrak

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bolu
Daha fazla  
Meslek
Hekim
İtopya’dan Cooler Master MH751 satın aldım 584TL'ye. Gelen ürünün kutusu hunharca yırtılarak açılmış durumda ve ayrıca faturamda ürünün ücreti 484TL görünmekte. Ben böyle şey görmedim, bunun müşteri hizmetleri zayıflığı ile alakası yok, ülkemizin klasik esnafı işte.

NOT1: Şimdiye kadar bir sürü ürün internetten satın aldım yurt içi yurt dışı, iyi müşteri hizmetleri kötü müşteri hizmetleri gördüm, bozuk ürün gördüm ama bu başka bir seviye oldu benim için.

NOT2: Ayrıca satıcı ile ilgili izlenim alışverişte bir sıkıntı çıktığında belli olur, yorumları okuyup karar verirken bir firma hakkında ben sipariş verdim sıkıntı çıkmadı yorumlarına aldırmayın zaten ürünlerin çoğunda sıkıntı çıkmaz, önemli olan bir sorun olduğunda firmanın tutumudur.

Güncelleme:
11.10.19 Ürün elime ulaştı.
12.10.19 Sitenin resmi mail adresine mail attım.
14.10.19 Tarafıma dönüş oldu ve iade kodu aldım.
15.10.19 Ürünü kod ile kargoya verdim.
18.10.19 Param 9 TL kadar eksik olmakla beraber geri yattı sanırım kargo parasını kestiler. Hızlı sonuç aldım müşteri hizmetlerine ilgisi için teşekkür ederim.

Sonuç: İtopya'dan 2. Alışverişim idi ve sorunlu oldu fakat hızlı çözüme ulaşmam benim için olumlu bir tecrübe oldu ve beni tekrar kazandılar. Not 2'de de dediğim gibi önemli olan sorun olduğunda firmanın tutumudur. Benim tecrübem olumlu sonuçlandı ve pozitif kaldım.

Öneri: Arkadaşlar siz de İtopya ile igili tecrübelerinizi konu altına mesaj atabilir, Google'a İtopya güvenilir mi veya İtopya'dan alınır mı yazan arkadaşlara faydalı olabilirsiniz herkese sorunsuz alışverişler dilerim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün sorunsuz, çiziksiz ise çok dert etmeyin. Kargoda, depoda, mağazada yırtılmış bile olabilir. Sonuçta garanti fatura ile başlar. O yüzden içiniz rahat olsun bence.

Direk iade edin. Ne demek sıkıntısı yoksa kullan. İkinci el ürün almışsınız bir nevi.

Firma ile iletişime geçin ürünün kişisel kullanım ürünü olduğunu ve açılmış ürünü kullanmak istemediğinizi belirtin yenisini isteyin ve banka dekontunu göndererek faturanın yeniden kesilmesini talep edin.

Hiç normal bir durum değil. Açılmış ürün isteyen insan ikinci el alır. Muhtemelen iade ürünüdür. Bir sorunu da olabilir. Faturaya da tam bedeli yazmaları gerekir. Her tarafından tuhaflık akıyor.
Bazen kargoda veya depoda bile yırtılabiliyor. Bence hemen önyargılı olmamak gerek. Evet açılmış ürün olma ihtimali de var ama en azından elinde faturası var.

İade ürünüdür anlarım ama insan bari kutu açılırken maket bıçağıyla kestiğimiz şeffaf bandrollerin yenisini falan yapıştırır bu kadar da olmaz, ayrıca kutunun içindeki mini kablo kutusu da yırtılarak açılmış.

İade ürünüdür anlarım ama insan bari kutu açılırken maket bıçağıyla kestiğimiz şeffaf bandrollerin yenisini falan yapıştırır bu kadarda olmaz, ayrıca kutunun içindeki mini kablo kutusu da yırtılarak açılmış.
İyice Vatan Bilgisayar'a döndü bu İtopya da valla. Adamlar resmen anakartı, statik poşet olmadan satmaya çalışıyorlar artık. Abartıyorlar bazen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı