İtopya stokta olmayan ürünleri satıyor

trek

Hectopat
Az önce yaklaşık 1000 TL'lik bir ürün aldım ve ne zaman kargolayacaklarını sorunca stokta olmadığını öğrendim. Bunların ellerinde olmayan malla satışa çıkması nasıl bir ahlaksızlıktır? 1000 TL'yi 2 taksit yaptığınızda bile üzerine 30 TL fark koyarken, şimdi ben siparişimi iptal edip paramın taksit taksit ödenmesini mi bekleyeceğim?

Bunlara sağlam bir dava açsam ve bir daha stoklarını doğru kontrol edip insanları mağdur etmeseler diyorum. Ne dersiniz? Şu anda bildiğim kadarıyla bu ürünü temin etmek zorundalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce yaklaşık 1000 TL'lik bir ürün aldım ve ne zaman kargolayacaklarını sorunca stokta olmadığını öğrendim. Bunların ellerinde olmayan malla satışa çıkması nasıl bir ahlaksızlıktır? 1000 TL'yi 2 taksit yaptığınızda bile üzerine 30 TL fark koyarken, şimdi ben siparişimi iptal edip paramın taksit taksit ödenmesini mi bekleyeceğim?

Bunlara sağlam bir dava açsam ve bir daha stoklarını doğru kontrol edip insanları mağdur etmeseler diyorum. Ne dersiniz? Şu anda bildiğim kadarıyla bu ürünü temin etmek zorundalar.
Tüketici hakem heyetine falan başvur

And Oscar goes to Tüketici mahkemesi. Stok kontrolu yapmaları gerekiyor. Bunu bana Vatan yapmıştı, anında para iadesi yaptırttım.

Korkutarak paranızı geri alabilirsiniz bu şekilde. Ya da hukuki süreç ile daha da kazanabilirsiniz. Zaman alır ama bunu iş haline getirmiş davacılarla dolu ülke.

Bu firmaların hepsi aynı sıkıntıyı yaşatıyor 5 kuruş fazla kazanacağız diye mağdur ediyorlar insanları. Bence para iadesi iste, Dava açacaksanda kendini iyi hazırla gerekirse aynı sorunu yaşayan insanları bul hepiniz beraber açın şansınız artar.

Aslında böylelerine gereken hukuki süreci başlatıp gerekli cezayı almalarını sağlamalı. İnsanları mağdur ediyorlar.nasil bir işletmesin sen stoklarından haberin yok.

Ben itopya.com hakkında mahkemeye baş vurdum. Ve her platformda bu sitenin güvenilir bir site olmadığını asla alışveriş yapılmaması gerektiğini, 3 kuruş kâr yapmak için hakları olmayan ücret kesintileri yaptığını dile getiriyorum. Hatta yakın tarihte başta itopya.com olmak üzere diğer sitelerle yaşadığım sıkıntılı süreçleri ayrı ayrı anlattığım konular da açacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı