İtopya teknik servis ilgisizliği

Son zamanlarda bende Vektron'un bu ilgi ve alakasızlığını anlamış değilim. Benim sıvı soğutmam ile problemim olmuştu Thermaltake markasıyla iletişime geçtim ve hallettim.

Güç kaynağını farklı bir bilgisayarda bağlantısını yapın en iyisi yine ses geliyorsa o zaman güç kaynağındadır. Güç kaynağını tek gönderirsiniz derlerse sorun yok bu güç kaynağında thhye başvurup ürünün iade edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bende de olmuştu monitöre görüntü gelmiyordu hazır sistemde yolladım ekrana görüntü geliyor dendi geri geldi aradım hala aynı sorun dedim tekrar yollayın dediler yine yolladım yine görüntü geliyor dendi ama bende gelmiyordu tekrar aradım bu sefer her parçayı söküp yollamamı istediler tamam dedim kasa ve PSU hariç bütün bileşenleri yolladım hepsi kendi firmasına gitti 1 ay olmuştu arama veya SMS yoktu en sonunda şikayetvara yazdım 1 gün sonra direkt arayıp anakart işlemci SSD değiştiğini söylediler sonrasındada kargoya verip yolladılar sorun öyle çözüldü ama benim için 1.5 ay ter aktı her yerimden parçaları söküp hepsini paketleyip öyle yollayın veya direkt markanın kendisine yollayın o zaman belki sorun çözülebilir.
Ben de sizin durumunuzdayım şu an, çok bunaldım. Her parçayı tek tek nasıl yollayacağım çok parça var, keşke İtopya çözse sorunları.

Cızırtı kesinlikle güç kaynağından gelmiyor. İşlemci frekansını arttırdığım zaman anakarttan cızırtı geliyor. Ekran kartından geldiğini sanmıyorum çünkü anakartın arkasından dinlediğim zaman cızırtı daha çok geliyor. Güç kaynağım Cooler Master 650W 80+ Bronze V2. Fanını durdurduğum zaman oturduğum oda aşırı sessiz oluyor, fanı çalıştığı zaman yüksek bir uğultulu fan sesi oluyor.

Sizin modelin boşta fanının dönmüyor olması lazım. Eğer boştayken fan sürekli çalışmaya devam ediyorsa bir daha garanti ile iletişime geçmeniz en iyisi olacaktır.

Anakarttan cızırtı çıkma durumunu bilmiyorum. Bence tekrardan kontrol edin. Yan paneli açıp ekran kartından gelip gelmediğine bakın.

Sizin modelin boşta fanının dönmüyor olması lazım. Eğer boştayken fan sürekli çalışmaya devam ediyorsa bir daha garanti ile iletişime geçmeniz en iyisi olacaktır.

Anakarttan cızırtı çıkma durumunu bilmiyorum. Bence tekrardan kontrol edin. Yan paneli açıp ekran kartından gelip gelmediğine bakın.
Boşta fanı çok sessiz dönmesi lazım fakat bağıra bağıra dönüyor, Vektron teknik servisi arasam değişim yaparlar mı acaba. Cızırtı sesi için de ekran kartından gelip gelmediğini nasıl anlayacağım? Ekran kartını söküp mü denemem lazım?

Boşta fanı çok sessiz dönmesi lazım fakat bağıra bağıra dönüyor, Vektron teknik servisi arasam değişim yaparlar mı acaba. Cızırtı sesi için de ekran kartından gelip gelmediğini nasıl anlayacağım? Ekran kartını söküp mü denemem lazım?
Kasanın yan panelini açıp tek tek parçalara yaklaşmanız lazım.
Eğer güç kaynağının fanında problem varsa ona göre müdahale etmeleri lazım. Siz sorununuzu ve ne istediğinizi tam olarak söyleyin.

Kasanın yan panelini açıp tek tek parçalara yaklaşmanız lazım.
Eğer güç kaynağının fanında problem varsa ona göre müdahale etmeleri lazım. Siz sorununuzu ve ne istediğinizi tam olarak söyleyin.
Ben sorunları tam olarak anlattım ama teknik servisteki adam bana ısrarla hiçbir sorun yok diyor. Evinizdeki prizde topraklama yoktur falan diyor. Güç kaynağının fanı size orada çok gelmeyebilir ama evde çok sesli çalışıyor diyorum, bu güç kaynağı kasa ile birlikte satıldığı için tek satılanlarla aynı olmaz sesli olabilir diyor.

Şikayetvar sitesine yazdım, pazartesi günü de İtopya'yı arayıp tekrar konuşacağım, bıktım artık bu süreçten. Keşke hiç bilgisayar almasaydım daha huzurluydum.

Son düzenleme:
PSU ve GPU'dan gelmiyor ise geriye tek şüpheli anakart kalıyor. Tüm sistem özelliklerini yazarsan, coil Whine'a sebep olan parçayı araştırabiliriz.

PSU ve GPU'dan gelmiyor ise geriye tek şüpheli anakart kalıyor. Tüm sistem özelliklerini yazarsan, coil Whine'a sebep olan parçayı araştırabiliriz.
Sistemim;
Anakart: Gigabyte H610m H
İşlemci: i5 12400f
Ekran kartı: Gigabyte Rtx 3060 Eagle OC 12 Gb
Psu: Cooler Master MWE 650W 80+ Bronze V2
Ram: 8+8 Kingston Fury Beast 3200 Mhz
Ssd: Kingston 500 gb M2 Ssd

BIOS'tan fanların hepsini PWM moduna alıp test eder misin? Nette bir kişi bu şekilde öneride bulunmuş. Denemekten zarar gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı