Itopya Ürünü 9 İş Günü Sonra Kargoya Vereceğini Söylüyor!

cleancoder

Kilopat
Malum Itopya'da 1-2 gündür indirim var, bende dün ekran kartı satın aldım. Bugün aradım hani kargolayabilirseniz Pazartesi elimizde olur, yardımcı olur musunuz diye. Şuan sadece internetten satışa geçtikleri için yoğunluk olduğunu, siparişin 9 iş günü içinde kargoya verileceğini söyledi. Ürün sayfasında da böyle bir ibare mevcut değil.

Ben bu şirketi anlamadım, hafta sonuyla birlikte bir ürün nasıl oluyorda 2 haftaya yakın bir sürede kargolanıyor? İptal mi etsek ne yapsak şaşırdık, hayır kim bilir ne zaman iade yaparlar. Böyle bir deneyim yaşayan oldu mu? Arkadaşlar 2-3 güne verilir diyor ama bakalım.

Son düzenleme:
Malum Itopya'da 1-2 gündür indirim var, bende ekran kartı satın aldım. Bugün aradım hani kargolayabilirseniz Pazartesi elimizde olur, yardımcı olur musunuz diye. Şuan sadece internetten satışa geçtikleri için yoğunluk olduğunu, siparişin 9 iş günü içinde kargoya verileceğini söyledi. Ürün sayfasında da böyle bir ibare mevcut değil.

Ben bu şirketi anlamadım, hafta sonuyla birlikte bir ürün nasıl oluyorda 2 haftaya yakın bir sürede kargolanıyor? İptal mi etsek ne yapsak şaşırdık, hayır kim bilir ne zaman iade yaparlar. Böyle bir deneyim yaşayan oldu mu? Ne yapmalıyım sizce? Bu süreçte sipariş vermenizi önermiyorum.
Virüs yüzünden ülke geneli bir gecikme söz konusu.

Bence bunu büyütmeye gerek yok.

İtopya, nihayetinde İtopya'dır... Neredeyse herkes evde olduğu için internet üzerinden sipariş veriyor. Blackfriday döneminden daha yoğun, daha çok sipariş alıyorlar büyük markalar. Bu sebeple, bu gecikme ve yavaşlık doğal.

Kimi firmaların çalışanlarını izine -ücretli,mazeret veya ücretsiz izinlerden bahsediyorum-yolladığı gibi, kimisi de virüsle mücadele kapsamında vardiyalı sisteme geçip çalışan sayısını azalttı.

Şu dönemde daha çok insaflı davranılması gerektiğini düşünüyorum.

Böyle bir ortamda 9 iş günü bence gayet makul ve beklenebilir miktarda.. He çok beklemek istemiyorsanız da buyrun siz virüs kapma riskine girin dışarıya çıkın tıpkı o mağazanın çalışanlarının size ürünü ulaştırmak için dışarı çıktığı gibi, gidin herhangibir açık mağazadan ürününüzü kendi ellerinizle temin edin ve eve gelip çatır çatır oynayın.. Biraz insaf, biraz vicdan yahu... Bekle yani 9 gün ne olmuş?

O kocaman siteden alışveriş yapan kişi sadece siz değilsiniz. Adamlar sadece internet üzerinden satışa devam ettiğini açıklıyor. Demek ki mağazaya gidip alan insanlar da internet üzerinden alışveriş yapıyor. Yoğunluk şimdi olmayacak da ne zaman olacak? Adamlar ne yapsın? Diğer insanların siparişlerini bıraksın sizin ürününüzü mü yollasın? Çok fazla böyle konu gördüm. Normaldir arkadaşım. 9 gün çok da abartılacak bir süre de değil. Ben indirim zamanı olduğunda ekipman topladım 1 haftaya geldi. Üstelik şu an indirim var ve virüs sebebiyle yoğunluk var. İnsanlara da biraz insaf gösterin.

Böyle bir ortamda 9 iş günü bence gayet makul ve beklenebilir miktarda.. He çok beklemek istemiyorsanız da buyrun siz virüs kapma riskine girin dışarıya çıkın tıpkı o mağazanın çalışanlarının size ürünü ulaştırmak için dışarı çıktığı gibi, gidin herhangibir açık mağazadan ürününüzü kendi ellerinizle temin edin ve eve gelip çatır çatır oynayın.. Biraz insaf, biraz vicdan yahu... Bekle yani 9 gün ne olmuş?

Neden saldırgansın anlamadım? Karşında kahve arkadaşın yok, saygılı konuş. Elemanlar tek tek ürün mü kargoluyor sanıyorsun, kargo aracı mağazaya gidiyor topluca alıyor. Bende binlerce lira para yatırdım, ağaçtan toplamıyorum sonuçta, aylarca dişimden tırnağımdan arttırıp ürün aldım. Neredeyse alışveriş yaptık diye bizi suçlu çıkaracaksınız.

Beklemek sorun değil arkadaşlar, bekleriz. Ben sadece daha önce böyle bir kargolama süresi duymadığım ve yaşamadığım için şaşırdım(black friday hariç). Genel yoğunluktan kaynaklıysa yapacak bir şey yok, bekleyeceğiz tabi.

Son düzenleme:
Neden saldırgansın anlamadım? Karşında kahve arkadaşın yok, saygılı konuş. Elemanlar tek tek ürün mü kargoluyor sanıyorsun, kargo aracı mağazaya gidiyor topluca alıyor. Bende binlerce lira para yatırdım, ağaçtan toplamıyorum sonuçta, aylarca dişimden tırnağımdan arttırıp ürün aldım. Neredeyse alışveriş yaptık diye bizi suçlu çıkaracaksınız.

Beklemek sorun değil arkadaşlar, bekleriz. Ben sadece daha önce böyle bir kargolama süresi duymadığım ve yaşamadığım için şaşırdım(black friday hariç). Genel yoğunluktan kaynaklıysa yapacak bir şey yok, bekleyeceğiz tabi.
Kahve arkadaşın da olabilirim, sokak arkadaşın da olabilirim, forum arkadaşında olabilirim dostum. Saygısız konuştuğum bir cümle bile bulamazsın orada.. Daha önce böyle bir kargo süresi duymama yada görememe sebebinin içinde bulunduğumuz virüs durumundan olabileceğini düşünemiyorsan daha ne diyebilirim ki.. Kaldı ki eleman sayıları hem mağazalar hemde kargo şirketleri bünyesinde en aza indirgenmiş durumda.. Dişinden tırnağından arttırdın diye bu durumda 2 gün sonra ürünün kapında olmasını da bekleyemezsin yani. Hiçbirimiz donanımlarımızı kolay yolla almıyoruz fakat içinde bulunduğumuz durumu göz önünde bulundurup sipariş vermemiz gerekiyor.. Sen şu durumda "rezalet" diye adamları karalamaya çalışınca saldırganlık yada saygısızlık olmuyor benim yazdıklarım size dokununca saldırganlık yada saygısızlık oluyor... Bende oturup gülüyorum buna sayenizde, iyi ki varsınız.. Fakat belli ki gelen tepkiler üzerine "Rezalet" kelimesini "söylüyor" olarak değiştirmişsiniz.. Buda beni güldürdü..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı