İtopya ürünü göndermemi istiyor

AdLine

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Herkese iyi forumlar. İtopya üzerinden AOC C27G2U satın aldım. 2 adet ölü piksel var. Mail attım ve cevap verdiler.
Merhaba sefa bey,

Öncelikle bizimle iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Firmaya incelenmek üzere gönderim yapacağınız ürünü orijinal paketi ile beraber paketin içerisine faturanızın bir nüshası, üründeki şikâyeti belirtilen bir kâğıt düzenleyerek, kargo firması bilginiz UPS Kargo ile 4***2Y0 gönderim sağlayabilirsiniz.

Keyifli ve mutlu günler dileriz.
Saygılarımızla.
İtopya ekibi.
Merve.

Arkadaşlar sizce göndereyim mi? Eğer ölü pikseli göremezlerse ve sıkıntı yok diye yollarlar ise ne yapabilirim? Çünkü ölü piksel küçük ve dikkatli bakmak lazım. Diyelim ki buldular. Forumdakiler değişim veya iade için en az 3 adet ölü piksel gerektiğini yazmışlar. Yenisi ile değişim olur mu? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

WhatsApp Image 2021-05-12 at 15.24.24.jpg

Herkese iyi forumlar. İtopya üzerinden AOC C27G2U satın aldım. 2 adet ölü piksel var. Mail attım ve cevap verdiler.
Merhaba sefa bey,

Firmaya incelenmek üzere gönderim yapacağınız ürünü orijinal paketi ile beraber paketin içerisine faturanızın bir nüshası, üründeki şikâyeti belirtilen bir kâğıt düzenleyerek, kargo firması bilginiz UPS Kargo ile 4***2Y0 gönderim sağlayabilirsiniz.

Saygılarımızla.
İtopya ekibi.
Merve.

Arkadaşlar sizce göndereyim mi? Eğer ölü pikseli göremezlerse ve sıkıntı yok diye yollarlar ise ne yapabilirim? Çünkü ölü piksel küçük ve dikkatli bakmak lazım. Diyelim ki buldular. Forumdakiler değişim veya iade için en az 3 adet ölü piksel gerektiğini yazmışlar. Yenisi ile değişim olur mu? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Verilen bilgiler doğru eğer çok rahatsız edici değil ise yollamayın.

Merhaba sefa bey,

Saygılarımızla.
İtopya ekibi.
Merve.

Sen onlara monitörün ölü pikselini videoya alıp at kanıt olması için.

Eğer ölü pikseller birbirine çok yakın değilse muhtemelen iade almazlar benim kullandığım monitörde 2 adet ölü piksel bulunuyor ve 1 yıla yakın süredir kullanmama rağmen sadece ölü piksel testi yapıp monitörün içine girince görebildim fakat siz yine de şansınızı deneyin.

Verilen bilgiler doğru eğer çok rahatsız edici değil ise yollamayın.
Rahatsız edici olması sorun değil. Ben bu ürünü sıfır aldım. Sıfır bir ürün aldıysam ayıplı olmaması gerek. Sıfır bir araba alsanız ve gövdesi hasarlı olsa görmezden gelebilir misiniz?

Hocam gönderin büyük ihtimal değişirler. En azından denemiş olursunuz.
Göndermek istiyorum fakat kargolar bayram tatilinde. 14 günlük iade hakkımdan 6 gün kaldı. Bayram tatili bitince daha da az kalıyor.

Ölü pikselin videosunu çekip ekstra olarak gönderin.
Mail adreslerine yanıtla kısmından yollayacağım. Teşekkürler.
Eğer ölü pikseller birbirine çok yakın değilse muhtemelen iade almazlar benim kullandığım monitörde 2 adet ölü piksel bulunuyor ve 1 yıla yakın süredir kullanmama rağmen sadece ölü piksel testi yapıp monitörün içine girince görebildim fakat siz yine de şansınızı deneyin.
İade yerinde değişim olursa daha iyi olur benim için çünkü monitör gerçekten çok güzel. Yenisi ile değişim derlerse kabul ederim.

Rahatsız edici olması sorun değil. Ben bu ürünü sıfır aldım. Sıfır bir ürün aldıysam ayıplı olmaması gerek. Sıfır bir araba alsanız ve gövdesi hasarlı olsa görmezden gelebilir misiniz?

İtopya sizden ürünü alıp yetkili servise yollayacak.
Yetkili servis evet ürün arızalı raporu verecek ve İtopya firmasına yeni ürün gönderecek.
İtopya'da ürünü sana geri gönderecek.

Süreç kısaca bu şekilde işler.
Servisteki teknisyen üründe sorun yok derse aynı şekilde ürün sana geri yollanır.
Servisteki teknisyenlerde bariz kullanıma engel olmayan arızalar için pek değişim vermiyorlar.

Madem illaki yollayacaksın direk ithalatçının servisine yolla sürecin kısalmış olur.

Merhaba sefa bey,

Saygılarımızla.
İtopya ekibi.
Merve.

Hocam merhabalar, ürünün büyük ihtimalle değişimini yapmazlar.
Genelde ölü piksel sayısı az olan monitörlerde tamir yapılır.

Geri
Yukarı