İtopya: "ürünü teslim almaz iseniz imha edeceğiz"

Ne alaka ya?tüketici hakkı demişler herkes bu hakkı suistimal ediyor.bugün kargolardaki yoğunluğun temel sebebi iadeler.Beğenmedim diye bişey olabilir mi?Biraz mantıklı olun şirket açmış iyi o zaman batsınlar.
Görmeden aldığın bir ürünü beğenmemek kadar doğal ne olabilir. Siz iyi misiniz gerçekten? Ya da iyi miydiniz bunu yazarken. Satarken tüketiciye bir güzel tüketici kanunu kapsamında satış yaptıklarını sözleşmede allayıp pullayıp satacak, ondan sonra sözleşme hükümlerini tüketici kullanmak isteyince mi, adamlar şirket açmış batsın mı olacak. Gerçekten merak ediyorum kötü anlamda değil bunu yazarken iyi miydiniz?

Ne herkes suistimal etmesi ya 10 kişiden bir tanesi yaptı diye niye biz zarara uğruyoruz? Tabi ki olur kendiniz sanırım esnafsınız savunuyorsunuz.
10 kişiden 1 tanesimi?dünyadan haberiniz yok galiba :D Siz neden zarara uğrayacaksınız bir ürün alırken artık biliyorsunuz fanus'ta yaşamıyoruz internet çağındayız.Elli tane siteyi araştırabilir,youtube gibi videoları izleyip detaylı karşılaştırma yapabilirsiniz.ben esnaf değilim.ben olaya objektif bakan bir vatandaşım.

10 kişiden 1 tanesi mi?
Ya kardeşim ne dediğin farkında mısın ne suistimal etmesi ya beğenmedim ürünü iade ediyorum bu kadar bu benim hakkım anla artık. Suistimal falan yok. Amazon batmamış demek ki işini düzgün yapan batmıyor. Ayrıca böyle şirket batmaz merak etme.

Kimse kusura bakmasın ben bu firmalara asla acımam. Ürettikleri ürünlerin kalite kontrolünü yapsınlar ilk önce. Kaç tane monitör aldım şu ana kadar sayısını dahi unuttum. %75'i ölü pikselli çıktı. Gene aynı şekilde 3 ekran kartının 3'ünde de coil whine çıkar mı arkadaş çıktı işte. O 14 günlük iade hakkımı kullanmasam ben bana bu ürünleri zorla kullandıracaklar. Ne olacak? Servise gidecek o ürünler sonra bana geri dönecek, normal denip.
Bozuk üründen bahsetmiyoruz.Beğenmedim keyfime göre iade ediyorum modasından bahsediyorum ben.

İmhadan kasıtlarını anlamadım. Ne yani patlayıcı falan mı koymuşlar kutuya :D?
İnanın bunu ciddi ciddi söyledi arkadaş, bence ürünü almam için söyledi. Çünkü mesafeli satış sözleşmesi yönetmeliğinde tüketicinin 10 gün içinde ürün iade etmesi zorunlu olduğu için, akıllarınca bana ürün geri verip, hakem heyetine sunacakları savunmada," tüketici ürünü geri aldı, sorun yok", gibisinden savunma yaparak ,talebin reddini isteyeceklerdi. Ama ben yemem bunu tabi.

Ya kardeşim ne dediğin farkında mısın ne suistimal etmesi ya beğenmedim ürünü iade ediyorum bu kadar bu benim hakkım anla artık. Suistimal falan yok. Amazon batmamış demek ki işini düzgün yapan batmıyor. Ayrıca böyle şirket batmaz merak etme.
Kesinlikle katılıyorum, bu yasal bir hak. Bu sorundan şikayet eden Satıcı internet üzerinden satmayacak, mağaza satışına geçecek. Amazon nasıl yönetiyor, adamlar 30 gün içinde geri alıyor.. Hem de sorgusuz sualsiz. Bravo Amazon'a..

Bozuk üründen bahsetmiyoruz.Beğenmedim keyfime göre iade ediyorum modasından bahsediyorum ben.
Siz öyle bir şeyden de bahsedilemeyeceğini de bilmiyorsunuz demek ki. Diyorum ki satış yaparken, tüketici kanununa göre iade hakları bulunduğunu sözleşmeye koyup, satıp. Sonra da almıyorum diyemezler. Tüketici kanunu açık ve net cayma hakkı var. Beğenmedim geri veriyorum. Bu kadar basit. Devlete başvurup yasayı değiştirtsinler o zaman. Var olan kanunun etrafından dolaşma hakları yok.

Yurtdışında böyle bir zihniyet yok hocam.herkes etik davranmasını biliyor.bilinçli insanlar.Bu iade çılgınlığı şuan bizim ülkemize has.Adam 10 tl lik kulaklık almış beğenmemiş ben kargonun önünde yarım saat onun işlemini bekliycem oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı