İtopya'dan alınan monitörü iade etmek

PhrasalVerb

Kilopat
Merhabalar,

Cumartesi günü indirimde görüp bir monitör sipariş ettim bu akşam geldi ve biraz test etmeden sonra hiç hoşuma gitmedi. Normalden fazla ışık sızması var, inanılmaz bir ghosting var yani Fare'nin en küçük hareketinde ghosting oluyor ve oyunlarda hareket ettiğim anda bulanıklaşma oluyor. Ayrıca internette gezerken aşağıya doğru kaydırınca renkler değişiyor durunca eski haline geliyor. Bunun üzerine ürün bana ulaştıktan yaklaşık 3 saat sonra site üzerinden iade talebi ulaştırdım yarın sabah ise müşteri hizmetlerini arayacağım. Ürünü olduğu gibi kutudan nasıl çıktıysa aynı şekilde paketleyip koydum. Bu durumda iade kabul ediliyor mu yoksa ne yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler!

Ben bir keresinde kulaklığımı arızasından dolayı yetkili servise gönderdim. Kabul etmediler ama arıza bariz belli oluyordu. Tekrar gönderdim kabul ettiler yenisini verdiler. Şansına kalmış ama kabul ederler ya.

"Arıza durumu dışında iade edilmesini istediğiniz ürünlerin ambalajının ve tekrar satılabilirliğinin bozulmamış olması gerekir. İtopya.com olarak açıp kullanmış olduğunuz ürünleri başka bir müşterimize satmayı etik olarak görmediğimizden dolayı, monitör, notebook, işlemci, sarf malzeme, hijyen ürünleri (kulaklık) vs. ve buna benzer tüm ürünlerin kullanılmadan iade almak durumundayız."

Yani üründe bir arıza olmadığı müddetçe iade almıyorlar.

"Üründe donanımsal bir sorun var ise bizim tarafımızdan veya yetkili servis tarafından test edilerek ve çıkartılacak rapora istinaden ürün iadesi veya yenisiyle değişimi gerçekleşmektedir."

Dediğiniz gibi sıkıntılı bir ürünse test ettikten sonra iade almaları gerekir.

Ben bir keresinde kulaklığımı arızasından dolayı yetkili servise gönderdim. Kabul etmediler ama arıza bariz belli oluyordu. Tekrar gönderdim kabul ettiler yenisini verdiler. Şansına kalmış ama kabul ederler ya.

Biraz araştırdım genelinde kabul etmişler ama bir sormak istedim. Umarım ederler.

Ben de ayni modeli almayi dusunmustum sonra vazgectim MSI temam bozulmasin diye MAG 322CQR siparisi verdim cuma gunu halen daha bekliyorum ya. Kargoya veremedi itopya ama 10dk sonra siparis verdigim ramler yurtdisindan gumruge takilmasina ragmen bugun elime ulasti. O monitorde tek sikintinin dedigin isik sorunu oldugunu duymustum okey demistim 2.monitor olarak almayi dusunuyordum durum cok vahimmi? Ghostingi de 144hzde Fast ayarlarda ggiderebiliyormussun diye biliyorum incelemelerde oyle yazilmisti. Biraz uzuldum acikcasi o urune kafayi takmistim :(

Ben de ayni modeli almayi dusunmustum sonra vazgectim MSI temam bozulmasin diye MAG 322CQR siparisi verdim cuma gunu halen daha bekliyorum ya. Kargoya veremedi itopya ama 10dk sonra siparis verdigim ramler yurtdisindan gumruge takilmasina ragmen bugun elime ulasti. O monitorde tek sikintinin dedigin isik sorunu oldugunu duymustum okey demistim 2.monitor olarak almayi dusunuyordum durum cok vahimmi? Ghostingi de 144hzde Fast ayarlarda ggiderebiliyormussun diye biliyorum incelemelerde oyle yazilmisti. Biraz uzuldum acikcasi o urune kafayi takmistim :(

Valla fast ayara aldım hiçbir değişiklik olmadı. Şöyle diyim açık renklerde bile ışık sızması bariz görünüyor. Ayrıca gözümü inanılmaz rahatsız etti. Ben birkaç gün önce yabancı sitelerden incelemelerine bakmıştım orada da zaten pek iç açıcı değildi söylenenler ve bugün elime ulaşıp denememden sonra korktuğum başıma geldi. Her şeyi düzgünce aynı şekilde paketledim, yarın sabah hemen arayacam inşallah kabul edilir geri iade yoksa para boşa gitti gibi oldu biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı