İyi bilgisayarım olmasına rağmen Minecraft donuyor

mehmettt4

Centipat
Daha fazla  
Başlıktaki sorunu yaşıyorum. Bilgisayarım RDR2 de bile hiçbir sıkıntı yaşatmazken Minecraft da donuyor. Oyunda aldığım FPS iyi fakat ekran sürekli 1 saniyeliğine takılıyor. Ve nedense bu tek oyunculu modunda değil sadece çok oyunculu modda oluyor. Diğer oyuncular takılsaydı internetim kötüdür diye oluyor derdim ama direkt ekranın takılması sorunun internetten değil bilgisayardan dolayı olduğuna işaret. Oyunda OptiFine yüklü, driverlar güncel, SSD'nin sağlık durumu iyi ve Windows'um orijinal. Eski dandik bilgisayarımda bile oyunu daha stabil oynayabildiğimden canım çok sıkkın. Sorun nedir?

Başlıktaki sorunu yaşıyorum. Bilgisayarım RDR2 de bile hiçbir sıkıntı yaşatmazken Minecraft da donuyor. Oyunda aldığım FPS iyi fakat ekran sürekli 1 saniyeliğine takılıyor. Ve nedense bu tek oyunculu modunda değil sadece çok oyunculu modda oluyor. Diğer oyuncular takılsaydı internetim kötüdür diye oluyor derdim ama direkt ekranın takılması sorunun internetten değil bilgisayardan dolayı olduğuna işaret. Oyunda OptiFine yüklü, driverlar güncel, SSD'nin sağlık durumu iyi ve Windows'um orijinal. Eski dandik bilgisayarımda bile oyunu daha stabil oynayabildiğimden canım çok sıkkın. Sorun nedir?
Oyun ekran kartınızdan mı çalışıyor?

Java versiyonuysa normal. Yapabileceğin iyi sistemi kastırmayan booster packler oluyor. Onları kullan. Ardından fazla RAM ver. Görev yöneticisine girip ayrıntılar kısmına girip Minecraft'ı bulup önceliği normalin üstünde veya yüksek yap. Chunkları düşür 6'ya çek. Grafikle alaklı çoğu şeyi kapat. Böyle yaparak 220 FPS almıştım. Sistemim 8 GB RAM AMD Radeon R5 M420 2 GB AMD A9 9420 sistem ile bu kadar almıştım. Senin dediğin sisteme göre 200-300'e fırlaması gerek
Bir de arkada hiçbir uygulama açık olmasın. Ben 220 FPS rekorum var ise senin 300 falan olması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı