İyi bir işlemci soğutucu fanı nasıl olmalıdır?

Hepinize çok teşekkürler.
Sizlere bir soru daha sormak istiyorum:
İşlemci soğutucu fanların sessiz çalıştığını nasıl öğrenebiliriz?

Örnek: Ses Seviyesi: 15.9-31.2 dBA denilerek değer belirtilmiş. dBA değerine bakarsın, verilmediyse fanın çapına, yatak türüne, devir hızına, markasına, yapısına bakarsın. Testleri okursun, forumda daha önce o fanı alıp kullananlara sorarsın :)

Soğutucuyla iki farklı hız modu için aparat geliyorsa, PWM desteği varsa, 12cm fanı varsa, ısı boruları işlemciye doğrudan temas ediyorsa genelde sessizdir. Dün arkadaşım önerdiğim mükemmel ötesi bir soğutucu.

NOCTUA NH-D14 işlemci soğutucusu - inventus

Mühendislik konusunda aşmış bir firmadır...

Soğutucuyla iki farklı hız modu için aparat geliyorsa, PWM desteği varsa, 12cm fanı varsa, ısı boruları işlemciye doğrudan temas ediyorsa genelde sessizdir. Dün arkadaşım önerdiğim mükemmel ötesi bir soğutucu.

NOCTUA NH-D14 işlemci soğutucusu - inventus

Mühendislik konusunda aşmış bir firmadır...

Bu soruyu hep sormak istemişimdir. Bu linkdeki soğutucu'nun performansını biliyorum ancak bakır ısı boruları direkt olarak temas etmiyor. Bakır ısı boruları bide direkt olarak temas etse nasıl bir performans verecek düşünemiyorum

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı