İyi Bir Lise İçin Bilgisayarı Bırakmak/Ara Vermek

Ben 10.sınıfa geçtim bu sene benim notlarım çok kötüydü. 7,8 sınıfta rezalettim hiç PC bırakmadım 352 aldım Anadolu lisesi kazandım pişman mıyım? Hayır.. İçindeki ses ne diyorsa onu yap. Yaratıcı Zihinler projesine neden girmek istiyorsun hala anlamadım orada bilgisayar ile alakalı hiçbir eğitim yok. Bu arada Lise'de PC dersi olacak zannediyordum Kitap'da ve hocanın anlattıkları sadece PowerPoint vb. yani boşuna başarılı olduğun bir şeyi bırakma PC konusunda ilerle Program yaz vb.
Bu dediğim şey bütün liselerde böyle en azından Fen ve Anadolu'da. Meslek lisesinde nasıl bilmiyorum.

C++ gibi farklı kodlama kurslarına git daha çok bilgin olsun :)

Bu arada böyle işlerde uzmanlaşıp Amerika'ya lise eğitimi için falan gitmek isteyecek olursan, lisedeki notlarına çok önem ver, okuldaki sosyal aktivitelere katıl, İngilizce'ni geliştir kurslara git, 10 parmak klavye kurslarına katıl kısaca kendini geliştir.

Ben 10.sınıfa geçtim bu sene benim notlarım çok kötüydü. 7,8 sınıfta rezalettim hiç PC bırakmadım 352 aldım Anadolu lisesi kazandım pişman mıyım? Hayır.. İçindeki ses ne diyorsa onu yap. Yaratıcı Zihinler projesine neden girmek istiyorsun hala anlamadım orada bilgisayar ile alakalı hiçbir eğitim yok. Bu arada Lise'de PC dersi olacak zannediyordum Kitap'da ve hocanın anlattıkları sadece PowerPoint vb. yani boşuna başarılı olduğun bir şeyi bırakma PC konusunda ilerle Program yaz vb.
Bu dediğim şey bütün liselerde böyle en azından Fen ve Anadolu'da. Meslek lisesinde nasıl bilmiyorum.

C++ gibi farklı kodlama kurslarına git daha çok bilgin olsun :)
Konuyu okuyamamış olmalısın ki Yaratıcı Zihinler'de zaten bulundum kodlama atolyesinde c# dersi aldım.

Konuyu okuyamamış olmalısın ki Yaratıcı Zihinler'de zaten bulundum kodlama atolyesinde c# dersi aldım.
Okudum ama orayı görmedim. Video'da izledim tanıtımları zayıf olmuş.
Ya bak kısacası bırakmaya değilde üstüne eklemeye çalış farklı farklı kurslara yazıl. İngilizce'nin iyi olmasını sağla vb.
Bu arada tamam gördüm :D

Okudum ama orayı görmedim. Video'da izledim tanıtımları zayıf olmuş.
Ya bak kısacası bırakmaya değilde üstüne eklemeye çalış farklı farklı kurslara yazıl. İngilizce'nin iyi olmasını sağla vb.
Bu arada tamam gördüm :D
Zaten dizilerden ve oyunlardan günlük hayatımı resmi dili İngilizce olan bir ülkede geçirecek kadar İngilizce'm var zaten notlarıma baksaydın İngilizce ortalamamın 99,20 olduğunu görürdün.

Zaten dizilerden ve oyunlardan günlük hayatımı resmi dili İngilizce olan bir ülkede geçirecek kadar İngilizce'm var zaten notlarıma baksaydın İngilizce ortalamamın 99,20 olduğunu görürdün.
İş sadece notlarla bitmiyor kardeş. Bende 8.sınıf'a kadar 85 altı almadım hiç İngilizceden. Beni yanlış anlıyorsun bunları belgele Toefl,IELTS gibi şeylerden bahsediyorum

Yani kısacası ilerde yeterlilik lazım olursa okul notların değil göstereceğin diploma tarzı belgelere ihtiyacın olacak :) Bende 11.sınıfta girmeyi düşünüyorum.

İlla İngilizce üstüne durmak zorunda değilsin başka şeyler yap. Ara vermeni doğru bulmuyorum sen zaten çalışkan birine benziyorsun bırak masanda yaparsın.

Kendin çalışma temponu kendin oluştur biz senin kişisel yapını tahmin edemeyiz, bir öğretmenin ile görüşerek kendine bir program ayarlayabilirsin. Lise sınavımdan önceki gün 12 saat bilgisayar oynamıştım ve sınavdan 450 aldım pişman değilim. Günde 45 dakika ders çalışıyordum ve 3 buçuk saat bilgisayar oynayarak yıl sonu notumu 96,50 civarında tutmayı başarmıştım.

Öncelikle merhaba. Ben şuan da İstanbul Erkek Lisesi 4. sınıfta okumaktayım. Eğer benim gibi iyi bir lisede okumak istiyorsan her şeyi bırakıp derse odaklamalısın. Uyku düzenin en önemli faktörlerden. En az 8 saat uyumalısın. Başarılar diler simdiden...

Benim ilk TEOG'umda hiç yanlış yoktu ikincide 3 vardı o halde 492 aldım haftasonları oyna ama sadece 2 saat günde.
uploadfromtaptalk1469547010806.png

TEOG da heyecanlanma. Bu sene ilk TEOG'da heyecanlanmıştım ve kötü yaptım. İkinci TEOG'da iyi çıkardım puanım yaklaşık 470.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı