İyi bir modem ne işe yarar?

Makaleler
4
Yer
İzmit
Daha önce konusu açılmış fakat tatmin edici bir cevap bulamadım. Konuya gelirsem biz zamanında Vodafone'dan 8 Mbit internet bağlatırken yanında tak çalıştır bir modem verilmişti. Şu an internet paketimiz 16 Mbit ama ailem internete bağlandığında zaman zaman ping sorunu yaşıyorum. Bu sorunun internet hızından değil, modemin kötü oluşundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ben internetten güzel bir modem alıp bağlasam, aynı sorunları (ping, uzaktan az çekme) yaşar mıyım? Sorun modemimle mi alakalı?

dfsdgs.jpg

ADSL altyapı kullanıyorsunuz sanırım, bu yüzden kaynaklı olabilir. Biz 24 Mbps kullanıyoruz 5-6 cihaz bağlandığı halde aman aman bir ping sorunu yaşamıyorum mesela. Demem şu ki, bağlantı tipi de önemli. Modem zaten TT'nin verdiği çöp cihaz.

Çok çok daha iyi bir modem alsan dahi internet hızında bir değişiklik olmaz diye biliyorum.Odalarda internetin çekmemesi vs. gibi durumlarda yararı olabilir.Benim modemim de uzaktan az çekiyor.Wi-Fi güçlendirici alacağım 1-2 güne ve sorunun çözüleceğini düşünüyorum.Ping konusunda ise ben çok eski bir modemimi şuanki kullandığım modemimle değiştirdiğimde oynadığım oyunlarda(mesela LoL)2-3 ping düşüş yaşamıştım.36 ping alırken 33 civarlarına düştü.

Geri
Yukarı