İyi bir oyun bilgisayarı için işlemci ne kadar olmalıdır?

Pentrall

Decapat
Daha fazla  
Açıkçası bu sorun beni çıldırtıyor anlamıyorum. 16k gibi ya da üzerinde bir PC toplamayı düşünüyorum ama nasıl ya da ne kadar fiyatla işlemcinin alıcağını bilmiyorum. İçimden bir ses 4K 5k diyor ama... Yardımcı olur musunuz?

Bütçem olsa Ryzen 7 alırdım. Uzun vade için daha iyi bir yatırım.

Toplarsan işlemciyi ikinci el alamanı öneririm ama bu piyasada bu hazır sistem varken bence toplama aynısını toplayamazsın:

Yani, 3060'ların 11-12K 'ya satıldığını varsayarsak geriye kalan parayla zaten anca R5 3600 alınır. GPU düşürüp CPU'yu yüksek almanın da oyun için mantıklı bir yanı yok.

Diğer arkadaşlarıma katılarak şunu söylemek istiyorum. Hedef oyun oynamaksa eğer GPU'ya ağırlık vererek seçtiğiniz GPU'yu besleyecek kadar bir CPU almak yeterlidir. He derdiniz ben sürekli ağır render alacağım o zaman bir tık daha güçlü CPU alınabilir. CPU'ya yatırım yapmak aman aman FPS arttırmaz ama GPU'ya yatırım yapmak arttırır.

Duruma göre değişir. Bana GTX 1650 yeter diyorsan i3 10105F yeterli (10100F de olur) ama ben RTX 3060 veya RX 6600XT alacağım diyorsan i5 11400F veya 10400F tercih etmelisin. Veya 12400F 12100F de olur şu an için.

Toplarsan işlemciyi ikinci el alamanı öneririm ama bu piyasada bu hazır sistem varken bence toplama aynısını toplayamazsın:
Konuya cuk diye oturmuş bir sistem.
Elinde zaten para kalıyor üzerinde oynama yaparak bir kaç yükseltme yapılabilir.
Kaçırma derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı