İyi bir YouTube kanalı nasıl olmalı?

iDark

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sorum başlıktaki gibi. Sizde yorumlarınızı fikirlerinizi yazın tartışalım. YouTube kanalımı geliştirmek istiyorum ve sizden bir kanalı ne için izlersiniz, neler yaparsa izlersiniz bunun hakkında fikir almak istiyorum.

Her türden oyun incelemesi olmalı. Türlere göre ayrılmalı. Her kanalda olan oyunlar olmamalı . Değişik ilgi çekici bir anlatım tarzı olmalı. Sürekli güncel olmalı . Günlük videolar yüklenmeli.

1-Özgün bir içeriğin olması lazım.
Örneğin herkes Minecraft oynuyor ama çoğu kişi simülasyon oynamıyor. POyun Portal'a bakarsak, kanalın yarısı simülasyon. :)

2-Kanalın isminin etkileyici ve akılda kalıcı olması lazım.
Yani başına "Gamers" ekleyerek bir kanal ismi yaparsan olmaz. Mesela "MuratAbiGF", "Oyun Portal", "Servet Carey", "Garbarius", "Bülbül TV", "Zıkkım Tadında Videolar" gibi kanalların isimler akılda kalıcıdır.

3-Kendi konuşma tarzınızı ortaya koyun.
Oyun Portal'a ve Bülbül TV'ye baktığımız zaman "Taklaya geliceksin", "Tarhana bulgur, langır lungur", "Artiz mi? esprisi" gibi konuşma tarzını Oyun Portal ve Bülbül TV oluşturmuştur.

4-Her zaman çok iyi oynadığınız oyunu oynamayın
Mesela Battlefield'da çok iyisiniz. Her zaman onun videosunu çekmek yerine tam tersini yapıp Call of Duty serisini oynayın. :)

5-Malzemeleriniz çok iyi olmalı.
Yani mikrofon, kulaklık, PC, klavye, mouse gibi.

6-Montaj yapmayı öğrenin.
Bir Facecam koyabilirsiniz, araya komik komik şeyler ekleyebilirsiniz.
Örnek Video

Önerebileceğim hususlar bunlar. Umarım kanalınız

Kendi adıma söylemem gerekirse benim için en önemlisi farklı, özgün olması. Kendisini başkalarına benzetmeye çalışmaması.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı