İzlediğimiz en efsane filmler ve o dönemler

Yol yaptı yol

Hectopat
Çocukken izlediğimiz aklımızda ufak da olsa çok iyi bir hatıra bıraktığı... O bıraktığı sahne ve o filmi izlediğiniz ortam ve yıl aklına geldikçe mutlu olanlar en önemlisi içinde bulunduğumuz dönem ile o izlediğimi karşılaştırmak ve değerini anlamak duygulanmak... ( Yazılarımı çok içten yazdığım için umarım anlatabilmişimdir)... Böyle efsane film izlemiş olanlar bu konuya bu filmlerden örnek verelim... Türü pek de fark etmez.. Bu ana konu gibi veya ona benzer bir şey de olabilir böyle olursa eğer bir konunun üzerinden ilerlemiş oluruz ve biraz da olsa karışıklığa sebep olmaz diye düşündüm.. Bu forumun farkını biraz sonra göreceğiz (y)
Filmi yazdıktan sonra türünü ve yılını çok kısa konusunu'da alt alta yazarsak süper olur :)

Örnek veriyorum,
benim aklıma çocukken izlediğim bir çok efsane film sahneleri geliyor ama bunlardan birisi(tam olarak bu değil ama o filmlerin adını hatırlamıyorum)

Adı: Ben efsaneyim
Yılı: 2007
Kısa konusu: Korkunç bir virüsün her yere yayılmasına engel olamamış bir bilim adamı ve bununla baş etmeye çalışma...

Yorumlarınızı bekliyorum...

Çocukken izlediğimiz aklımızda ufak da olsa çok iyi bir hatıra bıraktığı... O bıraktığı sahne ve o filmi izlediğiniz ortam ve yıl aklına geldikçe mutlu olanlar en önemlisi içinde bulunduğumuz dönem ile o izlediğimi karşılaştırmak ve değerini anlamak duygulanmak... ( Yazılarımı çok içten yazdığım için umarım anlatabilmişimdir)... Böyle efsane film izlemiş olanlar bu konuya bu filmlerden örnek verelim... Türü pek de fark etmez.. Bu ana konu gibi veya ona benzer bir şey de olabilir böyle olursa eğer bir konunun üzerinden ilerlemiş oluruz ve biraz da olsa karışıklığa sebep olmaz diye düşündüm.. Bu forumun farkını biraz sonra göreceğiz (y)
Filmi yazdıktan sonra türünü ve yılını çok kısa konusunu'da alt alta yazarsak süper olur :)

Örnek veriyorum,
benim aklıma çocukken izlediğim bir çok efsane film sahneleri geliyor ama bunlardan birisi(tam olarak bu değil ama o filmlerin adını hatırlamıyorum)

Adı: Ben efsaneyim
Yılı: 2007
Kısa konusu: Korkunç bir virüsün her yere yayılmasına engel olamamış bir bilim adamı ve bununla baş etmeye çalışma...

Yorumlarınızı bekliyorum...
O filmi çıktığında ilk küçük kardeşimle izlemiştik, virüsün bulaştığı yaratıklardan korkmuştu :D

Ocean’s Eleven var 2001’di çıkış tarihi yanlış hatırlamıyorsam. O tarihlerde izlediğim güzel filmlerdendir.

''Tobey maguire'' isimli aktörün oynadığı Örümcek Adam serileri, Terminatör serileri ve de tam hatırlamıyorum da klasik Amerikan evlerinin çok gösterildiği filmler vardı. Böyle Macera filmleri filan. He bir de evde tek başına serisi var. Bunları izlediğim zamanlar hayatımın en güzel zamanlarıydı. Ve erkenden kalkıp çizgi film izlemek filan güzeldi ya. Hani o zamanlar mutluydum en azından yüzüm gülüyordu ve huzurluydum.

''Tobey maguire'' isimli aktörün oynadığı Örümcek Adam serileri, Terminatör serileri ve de tam hatırlamıyorum da klasik Amerikan evlerinin çok gösterildiği filmler vardı. Böyle Macera filmleri filan. He bir de evde tek başına serisi var. Bunları izlediğim zamanlar hayatımın en güzel zamanlarıydı. Ve erkenden kalkıp çizgi film izlemek filan güzeldi ya. Hani o zamanlar mutluydum en azından yüzüm gülüyordu ve huzurluydum.
Bu konuda çok haklısın, bu bahsettiğin filmler ve zamanlar çok güzeldi. Benimde bu konuda böyle izlediğim filmler oldu, mesela Yüzüklerin Efendisi serisi bu filmlerdendir, konusunu zaten herkes biliyordur özet geçmeye gerek yok, ama bana hissettirdikleri; eski günleri aklıma getiriyor, diyorum'ki zaman ne çabuk geçiyor, birde İndiana Jones serisi vardı, o filmde bana böyle hissettirir, böyle bir çok film söylenebilir belki ama aklıma gelen bunlar, ne güzel günlerdi o eski günler.

Indiana Jones: Kamçılı Adam ve Terminator 2.

Bilindik filmler konuyu özet geçmeme gerek yok. Ama şu sahne hala hoşuma gidiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir insana Terminatorlük bu kadar mı yakışır :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı