İzlenilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Eski Filmler Var mı?

Öncelikle hepinize önerileriniz ve bana bu filmleri kazandırdığınız için teşekkür ederim.

Av Mevsimi filmini çok beğendim ama daha etkileyici bir son bekliyordum. Tabi son sahne etkileyici de olabilir kimine göre. Belki o malum oyuncunun aynı sahnelerine farklı filmlerde defalarca maruz kaldığım için şaşırtıcı/etkileyici gelmemiş olabilir bana. :)

Sen Aydınlatırsın Geceyi filminde çok az sıkıldım. Bir sonraki sahnede neler olacağını fazlaca merak ettiğim için durgun sahnelerde nadiren de olsa, "Hadi lan geç artık şurayı." dediğim oldu içimden. :) Filmde sevdiğim karakterler bolca vardı ve yine kaliteli şekilde oyunculuklarını konuşturmuş. Onur Ünlü'ye var olan saygım ve sevgim arttı. Tüm filmlerini eksiksiz şekilde izlemeye çalışacağım bundan sonra. Fakat ne yalan söyleyeyim; film aşırı şekilde entel filmiydi. Bazı noktaları anlamak için filmi bitirdikten sonra yapılan yorumları okumadım değil. :)

Sınav filmi de güzeldi, konu daha iyi işlenilebilir ve biraz daha üzerine düşülerek iyileştirilebilirdi. Belki oyunculuk kalitesinden dolayı böyle düşünüyorumdur ama 2006 yapımı filmi 2018'de değerlendirmemin de payı olabilir.

Bal filmine gelecek olursak inanılmaz sıkıcıydı ve "Defol git ekrandan, böyle film izlenir mi?" der gibi bir tavır takınmışlardı. Sürekli sessizlik vardı, amaçsız gibi geldi bana ve çok zor şekilde bitirdim. Hatta filmin yarısını izledikten sonra kapatıp, diğer yarısını ertesi gün izledim.

"Bu saydığın filmleri bir süre sonra tekrar izler misin?" deseniz, Av Mevsimi hariç, hayır, derdim.

Av Mevsimi 9.2
Sen Aydınlatırsın Geceyi 8.9
Sınav 7.9
Bal 6.5

Yerli Filmler Kuşağı:
  • Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü? Bence modern Türk sinemasının en iyilerinden, ara ara dönüp tekrar izlerim.
  • İçimdeki Ses
  • Pardon
  • Kabadayı
  • Aile Arasında
  • Berlin Kaplanı
  • Hokkabaz
  • 7 Kocalı Hürmüz (2009)
Ağırlıklı komedi oldu ancak yerli dram filmlerine pek katlanamıyorum. :)

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı