İzlenmeyen oyun videolarını çekmek

O zaman şöyle baksan, keşfetten gördüğün let's play videosunu açtın, videodaki adam hoşuna gitti. Ne yaparsın?
Açıkçası 10-20 yıl önce çıkmış bir oyunun videosuysa bazı istisnalar hariç çok izleyeceğimi sanmıyorum. Yine çıkan oyunları güzel bir şekilde sunuyorsa, izlerim.

Bu konuda Burak Oyunda benim favori kanalım. Mesela 2014 yılında çektiği The Last Of Us serisinin hala canım sıkıldıkça açar dizi niyetine izlerim.

Açıkçası 10-20 yıl önce çıkmış bir oyunun videosuysa bazı istisnalar hariç çok izleyeceğimi sanmıyorum. Yine çıkan oyunları güzel bir şekilde sunuyorsa, izlerim.

Bu konuda Burak Oyunda benim favori kanalım. Mesela 2014 yılında çektiği The Last Of Us serisinin hala canım sıkıldıkça açar dizi niyetine izlerim.
Peki karışık yapsam -online offline- ne olur? Çok mu düzensiz olur yoksa güzel olur mu?

Keyfin için yapıyorsan izlenmesini umursamazsın. İzlenmek istiyorsan popüler oyunlara ve küçük yaş gruplarına hitap ederek izlenebilirsin. Çoğu büyük kanal "velet avcısı" olarak söylenebilir. Bunların çoğunluğu LoL, PUBG Mobile tarzı şeyler oynuyorlar gördüğüm kadarıyla.

Keyfin için yapıyorsan izlenmesini umursamazsın. İzlenmek istiyorsan popüler oyunlara ve küçük yaş gruplarına hitap ederek izlenebilirsin. Çoğu büyük kanal "velet avcısı" olarak söylenebilir. Bunların çoğunluğu LoL, PUBG Mobile tarzı şeyler oynuyorlar gördüğüm kadarıyla.
Aynen öyle.

Hatta eski oyunların hastalarının önerilenlerine çıkmak daha kolay ve bunlar genelde olgun insanlar oluyor. Ama öbür türlü 1 trilyon tane online oyun videolarının arasında bulunmak daha zor.

Hatta eski oyunların hastalarının önerilenlerine çıkmak daha kolay ve bunlar genelde olgun insanlar oluyor.
Kesinlikle, ben şahsen daha samimi buluyorum o tip kanalları. İzlenme kaygısı gütmeden keyif için oynuyorlar veya nostalji yapmak için. Açıkçası videoları da keyifli oluyor bir kaygı gütmedikleri için.

Bence kendinize şu soruyu sorun, insanlar benim videolarımı neden izlesin? Bu soruya vereceğiniz cevap üzerine videolar çekerseniz daha iyi etkileşim sağlayabilirsiniz. Ya da sizin izlediğiniz videoların işleyiş tarzlarına bakın, kurgusuna bakın, konu aktarımından konuşma şekillerine kadar inceleyin. Sonrasında oturun ve şunu düşünün benim videolarımda ne eksik bunları tamamlayın. Pazarlamanın elbet ki birçok yönü var fakat en kolayı ve bu durumda tavsiye ettiğim kitle odaklı davranışlar.

Bence kendinize şu soruyu sorun, insanlar benim videolarımı neden izlesin? Bu soruya vereceğiniz cevap üzerine videolar çekerseniz daha iyi etkileşim sağlayabilirsiniz. Ya da sizin izlediğiniz videoların işleyiş tarzlarına bakın, kurgusuna bakın, konu aktarımından konuşma şekillerine kadar inceleyin. Sonrasında oturun ve şunu düşünün benim videolarımda ne eksik bunları tamamlayın. Pazarlamanın elbet ki birçok yönü var fakat en kolayı ve bu durumda tavsiye ettiğim kitle odaklı davranışlar.
Let's Play deniyor anladığım kadarıyla, o tip video çeken 2 insan var. Ana dili ile çeken bir de konuşmayan.

Konuşmayan insanlar çok az global çapta üretiyor ama fazla izlenmiyor. Ben ise hikaye ve yorumuma göre geleceklerini düşünüyorum.

Bu arada bu tür oyunları çekenler hiç montaj yapmıyor, mesela boş geçen sahneler bile neredeyse tüm videolarda kesilmiyor. Ben bunu avantaja çevirerek boş yerleri kesebilirim.

Let's play deniyor anladığım kadarıyla, o tip video çeken 2 insan var. Ana dili ile çeken bir de konuşmayan.

Konuşmayan insanlar çok az global çapta üretiyor ama fazla izlenmiyor. Ben ise hikaye ve yorumuma göre geleceklerini düşünüyorum.

Bu arada bu tür oyunları çekenler hiç montaj yapmıyor, mesela boş geçen sahneler bile neredeyse tüm videolarda kesilmiyor. Ben bunu avantaja çevirerek boş yerleri kesebilirim.

Gibi gibi kendinizi geliştirmenin en doğru yolu bu şekil örnekler almak ve üstüne daha da koyarak büyümek olacaktır. Bu sektör içinde olmadığım için size spesifik örnekler veremiyorum fakat genel olarak sizin de anladığınız üzere sıradan olandan ne farksız olduğu üzerine veya fark yaratarak işler yaparsanız olacaktır. Kesin izlenmek istiyorum derseniz de çözüm basit reklam. Fakat astarı yüzünden pahalıya mal olur.

Güncelleme: Size attığım linkteki kanaldan vazgeçtim. Oradaki videoları tek tek eski kanalıma atmaya başladım. Arada güncel video atıyorum üst üste eski gelmesin diye. Her iki kanalım da çöp denecek nitelikte. Eski kanalımdaki 1410 aboneden dolayı bazen bana Instagram üzerinden yada email ile kanalını satarmısın gibisinden mesajlar geliyor.

Bu tip niyeti olanların başlıca nedenini söyleyim. Bana 110K abonesi olan adam instagram üzerinden yazdı satarmısın gibisiden. Misal bu adam farklı bir video konsepti yapacak, bu yüzden aktif izlenmeli kanalına "bilmem ne kanalını açtım, bu bağlamda şu videoları da çekeceğim" yapıyorlar. Yada böyle hiç gördünüz mü bilmem ama içinde herhangi bir kanal sahibinin ses yada video olmayan ama milyonlar izlenen içerikler üretiyorlar (meditasyon sesleri vs.).

Daha sonra ben reddettim ve bu bana gelen bir mesajdır kafasıyla eski kanala taşınmaya başladım.

Kötü anlamayın ama o link artık iptal ben buradayım :D https://www.youtube.com/channel/UCxKPNUwgkuyDct1c3cX3fNA

Artık bu kanalda da böyle içerikler üretmek istemiyorum. Beni yorsun da istemiyorum bir anlamda. Çünkü dakika dakika montajladığım video bile izlenmiyor. Bir arkadaşım global no talking long gameplay yap dedi. Bunun üzerine konu açacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı