İzmir Bakırçay Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği yazılır mı?

142110

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sene TYT'yi yetiştiremem sebebiyle 15-25K beklediğim sıralama 80 bin geldi. Seneye kalsam bu sıralamaları yapıp bilgi - Gebze - Ege yazabilirim belki, biraz daha kasıp Hacettepe tutturabilirim. Ama biraz yorgun hissediyorum ve mezunluğa kendimi hazır hissetmiyorum. Sizce kendimi zorlayıp mezuna mı kalmalıyım yoksa Bakırçay üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okunur mu? Ortamı, öğrenci kalitesi, akademik personeli nasıldır?

Orada okuyan varsa bir şey daha sormak istiyorum isteğe bağlı hazırlık okunabiliyor mu? İngilizce seviyem şu an B1-B2 civarı C1'e yükseltmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi ben bu sene gireceğim sınava müsaitsen okul hakkındaki görüşlerini okulun avantajlarını ve dezavantajlarını bir de sosyal yaşantıdan bahsedebilir misin? Hedefim Muğla Sıktı Koçman ama tutturamazsam Bakırçay'ı yazmayı düşünüyorum.
Merhaba kardeşim umarım sınavın iyi geçer. Üniversite bana göre teknolojik,bilimsel,eğitimsel yönüyle ve gerekse öğretim görevlileri ile çok kaliteli. Avantajları olarak bunu yazabilirim. Olumsuz yanlarından bahsedersem üniversite konumu maalesef ki biraz kötü büyük ihtimalle şehir dışından geleceksin ev tutmak istersen burada ki Seyrek adlı köy gibi bir yerleşim yerinde ev tutacaksın burada ki üniversiteye bağlı Seyrek'de gelişme var ama çok bir şey bekleme sonuçta köy yani. Eğer yurtta kalacaksan Seyrek'de bir özel yurt varmış ama kimse tavsiye etmiyor. Devlet yurtları da var ama Seyrek'de değil toplu taşıma kullanman gerekli. En büyük problemi ulaşım ve konum. Bakırçay Üniversitesi yeni bir üniversite olduğundan oturmamış bazı problemleri illa ki olacaktır henüz mezun vermedik o kadar tazeyiz sen düşün :) Yine de karar senin kardeşim sormak istediğin olursa her zaman sorabilirsin.

Merhaba kardeşim umarım sınavın iyi geçer. Üniversite bana göre teknolojik,bilimsel,eğitimsel yönüyle ve gerekse öğretim görevlileri ile çok kaliteli. Avantajları olarak bunu yazabilirim. Olumsuz yanlarından bahsedersem üniversite konumu maalesef ki biraz kötü büyük ihtimalle şehir dışından geleceksin ev tutmak istersen burada ki Seyrek adlı köy gibi bir yerleşim yerinde ev tutacaksın burada ki üniversiteye bağlı Seyrek'de gelişme var ama çok bir şey bekleme sonuçta köy yani. Eğer yurtta kalacaksan Seyrek'de bir özel yurt varmış ama kimse tavsiye etmiyor. Devlet yurtları da var ama Seyrek'de değil toplu taşıma kullanman gerekli. En büyük problemi ulaşım ve konum. Bakırçay Üniversitesi yeni bir üniversite olduğundan oturmamış bazı problemleri illa ki olacaktır henüz mezun vermedik o kadar tazeyiz sen düşün :) Yine de karar senin kardeşim sormak istediğin olursa her zaman sorabilirsin.
Abi merkeze fazla uzak değil diyenler var zaten dersler 3 gün arka arkaya olacak şekildeymiş. Merkez civarında ev tutup gidip gelmek zorlar mı? 30 40- kilometre mesafe varmış okul ile bornova ya da başka merkezi bi yerin ortasında ev tutup gidip gelmek uygun olur mu sence?

Abi merkeze fazla uzak değil diyenler var zaten dersler 3 gün arka arkaya olacak şekildeymiş. Merkez civarında ev tutup gidip gelmek zorlar mı? 30 40- kilometre mesafe varmış okul ile bornova ya da başka merkezi bi yerin ortasında ev tutup gidip gelmek uygun olur mu sence?
Olur yapan var yani yine de biraz yorucu olur ama insan alışıyor gidip geldikçe. Bornova'da tutarsan metroya binip izbana aktarma yapacaksın sonra otobüs 3 vesait ile ulaşılabilir.

Olur yapan var yani yine de biraz yorucu olur ama insan alışıyor gidip geldikçe. Bornova'da tutarsan metroya binip izbana aktarma yapacaksın sonra otobüs 3 vesait ile ulaşılabilir.
Abi okulun oralar çok durgun mu? Okulun adete köyde olduğunu, sosyalliğin ve faaliyetlerin yok denecek kadar az olduğunu söyleyenler var. Takdir edersin ki okulu eğitim için istediğimiz kadar sosyalleşmek, çevre yapmak için de iyi bir yerde kazanmak istiyoruz. Sen ne düşünüyorsun abi bu konuda sadece okumaya gidilecek yerlerden biri mi yoksa okumanın yanında sosyalleşebileceğin ortamlar ya da okulun kulüpleri var mı?

Okulun kulüpleri var etkinlikleri de var ama okul çevresinden sosyaleşebileceğin belli bir yer yok okul içersinde bir cafe var ve okulun dışında max 2-3 tane mekan vardır sadece bu kadar yani eğlenmek için otobüs+izban yapıp merkeze gitmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı