İzmir Ekonomi Üniversitesi Nasıl?

MrMimir

Hectopat
Daha fazla  
Seneye üniversite sınavlarına gireceğim ve aklımda İzmir Ekonomi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümü var. Nasip olursa burslu olarak girmek istiyorum. Sizce nasıldır tecrübesi olan var mı? Ve burs kesilmesi olayı ortalamaya mı bağlı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İzmir sosyetesinin parayı basıp çocuklarını okuttuğu bir üniversite. Kötü bir okul diyemem (Yaşar'a göre daha iyi en azından) ama maalesef öğrenci profilinin en az yarısını bu söylediğim kitle oluşturuyor, o yüzden hayallerini çok yüksek tutma. Burs kesilmesi durumunu bilmiyorum çünkü arkadaşlarımın çoğu burssuzdu, burslu olan birkaç kişinin de burs kesilme durumu olmadı.

Arkadaş çevresi konusunda fazla bir sıkıntım olmaz zannediyorum. Bir kaç forumdan okuduğuma göre öğrenci işleri dışında kötü bir şey duymadım. Umarım beklediğim gibi bir yerdir.

Arkadaş çevresi konusunda fazla bir sıkıntım olmaz zannediyorum. Bir kaç forumdan okuduğuma göre öğrenci işleri dışında kötü bir şey duymadım. Umarım beklediğim gibi bir yerdir.
Önündeki telefirik yeter ya :) Bende İzmir Ekonomi düşünüyorum. Eğer bu sene sen gitmeye başladıysan nasıl olduğu hakkında biraz bilgi verirsen bu konu altında sevinirim.

Diğer özel üniversitelere göre daha çok yatırım yapılan değer verilen bir üniversite olsa da, burslu olarak gideceksen yüksek ihtimalle ortamdan nefret edeceksin. Bence iyi düşün. Ama özel üniversitenin etinden sütünden yumurtasından ve derisinden faydalanırsan çok iyi yardırabilirsin. Sonuçta hunharca para var adamlarda bütün nimetlerini sömürmek lazım akademik olarak :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı