İzmir VDSL GIBIRNet vs Comnet vs Netspeed

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

3 firma arasında kaldım. İzmir'de VDSL altyapı, 70Mbps.

Türk Telekom'dayken neredeyse tüm kablolamaları yenilettim. Yani altyapısal olarak pek sorun yaşayacağımı sanmıyorum, o yüzden aradığım 2 şey var:

Müşteri hizmetleri kalitesi, düşük ping.

GIBIRNet: Pek güvenilir durmuyor, niyeyse?
Comnet: Harika ping, müşteri hizmetleri berbat.
Netspeed: Pek bir önsezim yok, en yakın olduğum bu.

Comnet müşteri hizmetleri bu kadar kötü olmasa direkt Comnet seçecektim. Ancak şu an bilemiyorum, hangisini seçmeliyim?

Herkese selamlar.

Türk Telekom'dayken neredeyse tüm kablolamaları yenilettim. Yani altyapısal olarak pek sorun yaşayacağımı sanmıyorum, o yüzden aradığım 2 şey var:

Comnet müşteri hizmetleri bu kadar kötü olmasa direkt Comnet seçecektim. Ancak şu an bilemiyorum, hangisini seçmeliyim?

Altyapı sorununuz yok ise TurkNet'e geçin.

GIBIRNet kullanıyorum. Ben Antalyadayım, Konyalı bir firma.
Güven konusunda dert etme, müşteri hizmetleri gayet akıllı teknoloji bilen kişilerden oluşuyor.
Ben VDSL portum açılınca Comnet'e geçmek istiyorum, Antalya'dan Franfurt'a 49-50 ms ping atıyorum GIBIRNet ile. ComNet ile değer 39-43 arası düşerse hiç şaşırmam.
Tüm firmaları öneririm. Ping önemliyse TurkNet başını belaya sokabilir, sadece benim değil tanıdıklarımıda sıkıntıya sokuyor ping konusunda TurkNet. Çok kalabalık bir abone sayısı var, ondandır belki.

GIBIRNet kullanıyorum. Ben Antalyadayım, Konyalı bir firma.
Güven konusunda dert etme, müşteri hizmetleri gayet akıllı teknoloji bilen kişilerden oluşuyor.
Ben VDSL portum açılınca Comnet'e geçmek istiyorum, Antalya'dan Franfurt'a 49-50 ms ping atıyorum GIBIRNet ile.comnet ile değer 39-43 arası düşerse hiç şaşırmam.
Tüm firmaları öneririm. Ping önemliyse TurkNet başını belaya sokabilir, sadece benim değil tanıdıklarımıda sıkıntıya sokuyor ping konusunda TurkNet. Çok kalabalık bir abone sayısı var, ondandır belki.
TürkNet şu an 1Gbps dışında kullanmak mantıksız. Comnetin de müşteri hizmetleri baya korkutuyor.
Hangi semttesin bilmiyorum ama Konak ve Karabağlar ilçelerinde kablonet tecrübem var ve kesinlikle kablonet dışında başka sağlayıcı önermiyorum.
Kablonet TürkNet ile aynı fiyat maalesef.

Yapıştır Comnet'e hem biz öğreniriz ne olduğunu hem de sen öğrenirsin. Risk budur (risk 1 aylık fatura tutarı), neetspeed ping konusunda TT ile aynı GIBIRNet'te öyle. Ama Comnet öyle değil işte. Hepsi TT omurgası, fakat omurga seriden Comnet'e gidiyor.

Herkese selamlar.

Günümüz Türkiye'si için en iyi F/P sağlayıcı GIBIRNet diyebilirim. Çünkü hem ucuz hem de alabilecek hızi fazlasiyla alırsınız. Müşteri hizmetleri konusunda önceden bir başlık açılmıştı. Saygısız bir çalışanları hakkında... Muhtemelen kovmuşlardır zaten onu😃. Onun dışında oynayacağınız oyunlari da yazarsaniz sevinirim.

Fiyat her şey demek değil.
Faturalarımı sen mi ödeyeceksin?
Günümüz Türkiye'si için en iyi F/P sağlayıcı GIBIRNet diyebilirim. Çünkü hem ucuz hem de alabilecek hızi fazlasiyla alırsınız. Müşteri hizmetleri konusunda önceden bir başlık açılmıştı. Saygısız bir çalışanları hakkında... Muhtemelen kovmuşlardır zaten onu😃. Onun dışında oynayacağınız oyunlari da yazarsaniz sevinirim.
Oyun oynamayacağım pek.

Geri
Yukarı