İzmir'deki klüplerin taraftar neden kavga ediyor?

AzReAl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum. Bu Karşıyaka, Göztepe ve Altay bunlar İzmir'in köklü kulüplerinden değil mi? Neden İzmir'deki insanlar birbirini öldürmeye teşebbüs ediyor? Yarın aynı otobüste aynı havayı solumayacaklar mı? Neden böyle kavgalar oluyor? Onu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok medeni insanlarız
Maymunuz da ondan. Kabile iç güdüleri bunlar.
Biz insanlar aptalca şeyler için kavga etmeyi severiz adı üstünde bir futbol neden kavga edersin ki.
Pardon da insanların takım için kavga etmesi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Aralarında bir şey zaten gidip masum çocuklara saldırmıyorlar, ayrıca zararları kendilerine açıkçası ben seviyorum holiganlığı hiç takım için stadyumda yumruk yumruğa kavgaya filan girmedim ama gaza gelirsem neden olmasın, ayrıca ona bakılırsa wwe dövüşçüleri de daha saçma bir sebep yüzünden kavga ediyorlar onlar kavga edince tabi normal oluyor taraftarlar kavga edince medeniyetsizlik oluyor.
İnsanların kendi zevklerine karışamazsınız yukarıda dediğim gibi zaten holiganlar gidip 10 yaşındaki masum çocukları dövmüyorlar kim kavga etmek istiyorsa onları dövüyorlar kendi yaşlarındaki dengi insanları.

Pardon da insanların takım için kavga etmesi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor?
Bizi diğer primatlardan ayıran medeni olguyu çöpe atıp insan gibi değil goril gibi davranmaları rahatsız ediyordur mesela. Bir takım turunculu diğer takım mavili diye insanların bu bahaneyle birbirlerine girmeleri normal değil, holiganlık ve şiddet eğilimi mental bir problemden başka bir şey değil.

Son düzenleme:
Bu tür olaylarda dediğiniz şekilde nedenler arayacak olursak bu konu en üstlerde gelmez bile. Daha basit nedenler aranacak ama 1 sebep bile bulunamayacak çok daha saçma konular var. Yani bunlara pek kafa yormayın.
Bu olay saçmalığı dışında bir de o saydığınız kulüplerin fanları inanılmaz holigan olabiliyor bazen. Çok fan olmasa da olanlar sağlam ve tehlikeli yani.
Ben kendim yaşamamış olsam da babamın küçükken bunla alakalı bir olayı da olmuş:
Fenerbahçe - Karşıyaka basketbol maçı varken bir arkadaşıyla izlemeye gitmişler(maç Karşıyaka'da). Arkadaşı zenginmiş ve Karşıyaka taraftarı Fenerbahçe kazanınca sevindi diye/Fenerbahçe tutuyor diye zengin arkadaşının yanında olan her şeyini sömürüp Karşıyaka takımına bağışlamışlar. O kadar saçma bir bağlılık yani.

Pardon da insanların takım için kavga etmesi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Aralarında bir şey zaten gidip masum çocuklara saldırmıyorlar, ayrıca zararları kendilerine açıkçası ben seviyorum holiganlığı hiç takım için stadyumda yumruk yumruğa kavgaya filan girmedim ama gaza gelirsem neden olmasın, ayrıca ona bakılırsa wwe dövüşçüleri de daha saçma bir sebep yüzünden kavga ediyorlar onlar kavga edince tabi normal oluyor taraftarlar kavga edince medeniyetsizlik oluyor.
İnsanların kendi zevklerine karışamazsınız yukarıda dediğim gibi zaten holiganlar gidip 10 yaşındaki masum çocukları dövmüyorlar kim kavga etmek istiyorsa onları dövüyorlar kendi yaşlarındaki dengi insanları.
Benim son gördüğüm kavgada adam havaya pompalı sıkıyordu böyle bir ortamda kim bulunmak ister? Nerden baksan medeniyetsizlik

Geri
Yukarı