İzmir’e giden yardımların çoğunu suriyeliler ve ihtiyacı olmayan insanlar ele geçirmiş

Hocam net bir kaynak göstermeden böyle şeyleri dillendirmeyin, kaynağın neresi diye soracak olsam akrabam, güvenilir ve sağlam bir kaynak diyorsunuz. Söylediğiniz şey küçük, yenilir yutulur bir şey değil. Ciddi bir şey iddia ediyorsunuz. Umarım doğru değildir, inanmak istemiyorum böyle bir şeye gerçekten. Provakasyon için böyle şeyler çok yapılıyor, bende bayılmıyorum Suriyelilere, fakat durum bu.
Buraya yazmadan önce baktım haberlerde yok. Siz de haklısınız. Ben sadece doğrucu ve insanlara yardım etmeyi seven bir akrabamdan duydum. Onun yalan söyleyeceğini pek düşünmüyorum.

Henüz haberlerde bir sey duymadik. Her yakininizin anlattigina inanmayin. Ha belki olmusdur böyle bir sey, ama dediginiz kadar ciddiyse illa haberlerde duyardik.
Elazığ'da olduğu gibi büyük bir dayanışma var. Bence anlatılması gereken tek şey bu.

Yakınım orada görevli.
Düşünen o kadar uzağım o cahiller cehennemine. Kul hakkı dünyaya bedel. Bu algısı olmayan bir insan, istediğini yesin.

Ama mesela yakınınız Suriyeli, mülteci sevmiyordur ya da durumu olan bir kaç kişinin aldığını görüp, abartmışta olabilir.

Yani ihtiyaç durumdakilerinin bir çoğuna bence ulaşmıştır keşke sadece ihtiyaç sahipleri alsa ya da tek onlara ulaşabilse.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. Gerçekten sinirle yazıyorum. Bir yakınımız orada görevli bize anlattı kaynak sağlam yani. Yardım çatırlarının çoğunda suriyeliler kalıyormuş. Millet araba ile gelip yemek yiyip gidiyormuş. Farklı yerlerden araba ile gelip bebek bezleri, su vb. her şeyi alıp götürüyorlarmış. Yani ne desem bilemiyorum cidden... İnsanlar kafayı yemiş...
Elazığ depreminde de aynı olay oldu. Artık şaşırmıyorum.

Evet sizin yerinizde olsam bende kaynak görmeden inanmazdım ne diyeyim. Haklısınız inanmayanlarda. Şimdi ben kendim görsem ölümüne savunurdum. Ama kendim görmedim. Ama akrabam olması ve orada görevli olması bana inandırıcı geliyor. Belki hiç bir zaman haberlere düşmez. Belki düşer bilmiyorum sonuçta her şey haberlere çıkmıyor. Umarım akrabam abartmıştır...

Geri
Yukarı