İzolasyondayken maske kullanmak gerekir mi?

MyriadL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün COVID olduğumu öğrendim ve o andan beri odamdayim. Odamın içerinde tek başıma olduğum için maske takmam gerekiyor mu? Odadan dışarı çıkmam gerektiği durumlarda eldivenle falan çıkıyorum. Tek başıma olduğum için maskeyle durmama gerek var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde senden başka yaşayan varsa hep yanında maske bulundur ve odandan çıktığında tak. En ufak bir temasta bulaşabiliyor. Malum yeni Omicron varyantı sağolsun.

Evde senden başka yaşayan varsa hep yanında maske bulundur ve odandan çıktığında tak. En ufak bir temasta bulaşabiliyor. Malum yeni omicron varyantı sağ olsun.

Olabildiğimce ellerimi dezenfekte etmeye çalışıyorum odadan tuvalet ihtiyacını gidermek dışında çıkmıyorum çıksam bile diger aile üyeleriyle karşılaşmiyorum odamla tuvalet arasındaki mesafede mümkün olduğumca nefesimi tutuyorum havaya karışmaması için ve tabii ki de maske takıyorum.
Bence takmana gerek yok. Geçmiş olsun. Evde senden başka yaşayanlar varsa, odana girmesinler.

Annem kapıdan yemek bırakip gidiyor oda maskeli zaten ev içerisinde de geçmiş olsun dileğiniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı