J2 Samsung yazısında kalıyor

TheEfso

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,
Bugün Samsung J2 telefonumun pilini söküp takmıştım ve güç tuşuna bastığımda Samsung yazısında kalıyor, açılmıyordu.
Verileri silmeden kurtarma şansım var mı?
(Garantisi yok.)

Son düzenleme:
Benimde bir tabletim vardı bi kere şarjı bitmiş, kapanmıştı ve şarja takıp açtığımda sizin durumunuza düşmüşdüm. Çözüm: telefonu sabah şarja tak biraz dolmasını bekle (1 saat falan) sonra telefonu aç ve bidaha kapama akşama kadar öyle dursun kendiliğnden kapanır ve ertesi sabah açarsın açılır.
Kendi tabletimdede böyle oldu bu taktiği yaptım ve düzeldi.

Benimde bir tabletim vardı bi kere şarjı bitmiş, kapanmıştı ve şarja takıp açtığımda sizin durumunuza düşmüşdüm. Çözüm: telefonu sabah şarja tak biraz dolmasını bekle (1 saat falan) sonra telefonu aç ve bidaha kapama akşama kadar öyle dursun kendiliğnden kapanır ve ertesi sabah açarsın açılır.
Kendi tabletimdede böyle oldu bu taktiği yaptım ve düzeldi.

Bu bir çözüm değil ki? Daha çözüm yazılımsal mı donanımsal mı onu bile bilmiyoruz.

Sanırım bir şeyler yüklediniz ve bozuldu değil mi?
Benim bildiğim hard reset atmadan düzelmez.
Hayır, batarya'yı söküp taktığımda oldu.
Ama birkaç gün önce telefona değişik birşey olduğunu farkettim hafıza 89mb kaldığını gösteriyordu hiçbirşey yapamama rağmen.
Bu bir çözüm değil ki? Daha çözüm yazılımsal mı donanımsal mı onu bile bilmiyoruz.
Nasıl anlarız donanımsal mı yazılımsalmı?

Hayır, Batarya'yı söküp taktığımda oldu.
Ama birkaç gün önce telefona değişik bir şey olduğunu fark ettim hafıza 89MB kaldığını gösteriyordu hiçbir şey yapamama rağmen.

Nasıl anlarız donanımsal mı yazılımsal mı?

Hiçbir şey yüklemeden 89 MB kalıyor ise galiba sorun yazılımsal. 3.parti bir yazılım kullandınız mı? Donanımsal ise hiç açılmaz. Hard reset tek çözüm galiba.

Hiçbir şey yüklemeden 89 MB kalıyor ise galiba sorun yazılımsal. 3.parti bir yazılım kullandınız mı? Donanımsal ise hiç açılmaz. Hard reset tek çözüm galiba.
Yazılım kullanmadım,
Bence şu yüzden bozuldu; benim 2 tane aynı telefondan var ve pili çabuk bittiği için batarya değiştiriyorum sürekli bundan olabilirmi?
Birde bu sorun eskiden de olmuştu 2 yıl önce o zaman batarya değiştirmememe rağmen olmuştu.

Yazılım kullanmadım,
Bence şu yüzden bozuldu; benim 2 tane aynı telefondan var ve pili çabuk bittiği için batarya değiştiriyorum sürekli bundan olabilir mi?
Bir de bu sorun eskiden de olmuştu 2 yıl önce o zaman batarya değiştirmememe rağmen olmuştu.

Eskiden olduğunda nasıl bir çözüm uyguladınız? Bu arada sürekli batarya değiştirmek zararlı bir yöntem. İki batarya kullanın, bir tanesi telefonda takılı kalsın diğeri ise yedek olsun. Ayrıca bataryaları sürekli değiştirdiğinizden dolayı donanımsal olması muhtemel. Bir tamirciye götürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı