JAHO-2060V hazır sistemi özelleştirmek

Sizin gibi insanlara göre Samsung dışındaki bütün SSD'ler kronik sorunlu zaten :)
Sosyal'e karşı davranışların beni hayran bırakıyor.

Bu tarz SSD'lerin sorunlu olmasının sebebi marka değil, içinde barındırdığı DRAM Cache'dir. Adata SSD'lerde de bu önbelleğin çok az veya hiç olmadığı modellerde çok ciddi derecede performans kayıpları ve çökmeler ortaya çıkar.

Bu cahilce davranışından ötürü seni kınıyorum.

Bu forumda okuduğunu anlamama sorunu var sanırım. Arkadaşlar en baştaki arkadaş konu sahibinin SSD'yi değiştirdiğini görmeyerek hazır sistemdeki SSD'yi değiştirmesini tavsiye etti. Ve bunun ardından herkes birbirine saldırıya geçti. Sakin olabilir misiniz, son zamanlarda çok oluyor bu forumda bu tartışmalar. Çözüm olarak o ürünü kullanmayan arkadaşların yorum yapmaması ve kullanan arkadaşların kullanıcı deneyimlerini aktarması daha sağlıklı olur. Kullanmayan ama bilgisi olan arkadaş ise kanıtını atsın.

Sosyal'e karşı davranışların beni hayran bırakıyor.

Bu tarz SSD'lerin sorunlu olmasının sebebi marka değil, içinde barındırdığı DRAM Cache'dir. Adata SSD'lerde de bu önbelleğin çok az veya hiç olmadığı modellerde çok ciddi derecede performans kayıpları ve çökmeler ortaya çıkar.

Bu cahilce davranışından ötürü seni kınıyorum.
DRAM Cache'in neye yaradığını bilmiyordum, teşekkürler. Tam bir örnek Sosyal kullanıcısı :)

XPG Gammix D30 AX4U320038G16A-SB30 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Gaming (Oyuncu) Ram - incehesap.com X2

8095TL.

Kasayı 750 Watt'lı kasa tercih etmenizin özel bir sebebi yoksa 650Watt'lık bir PSU'ya sahip kasa seçip açılan bütçe ile işlemcinizi 3600X yapabilirsiniz. Bunun dışında sistemi siz alıp siz kullanacaksınız buradaki yazılan şeyler sadece tavsiye. Sorunlu ürünlerden uzak durduğunuz sürece kendi zevkinize göre devam edin.
650 w psu sadece thermaltake j23 vardı. Onun hava akışı yeterince iyi mi bilmediğim için garanti bir seçenek olarak g33'ü seçmiştim. Bir de xpg sx8200 iyi bir seçim mi?
Tam bütçeniz nedir? Ayrıca itopya ile sorun yaşayan bir çok insan gördüm. Teknobiyotik, İnventus, Sinerji, GameGaraj gibi firmalar iyi iş yapıyor. Özellikle GameGaraj.

Sizin gibi insanlara göre Samsung dışındaki bütün SSD'ler kronik sorunlu zaten :)
Net bir bütçem olmasa da 9000'i aşmazsa çok iyi olur.
İkinci olarak İtopya'dan alacağım diye bir takıntım yok. Hangi site güvenilirse oradan almak isterim. İtopya'dan bir sistem atmamın sebebi sadece oradan kafama yatan bir hazır sistem bulmuş olmamdı. Önerilerinize açığım.
Bir de ssd'yi kingston a2000'e yükselttiğimde hangi sistem daha uzun ömürlü olur? Benim özelleştirdiğim mi yoksa @mirsady'nin tavsiyesi mi?
XPG Gammix D30 AX4U320038G16A-SB30 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Gaming (Oyuncu) Ram - incehesap.com X2

8095TL.
Cevabınız için teşekkür ederim fakat ilk mesajımda belirttiğim üzere tek bir site üzerinden toplanmış bir şekilde almak istiyorum. Bu şekilde bir öneriniz olursa mutlaka görmek isterim.

650 w psu sadece thermaltake j23 vardı. Onun hava akışı yeterince iyi mi bilmediğim için garanti bir seçenek olarak g33'ü seçmiştim. Bir de xpg sx8200 iyi bir seçim mi?

İkinci olarak İtopya'dan alacağım diye bir takıntım yok. Hangi site güvenilirse oradan almak isterim. İtopya'dan bir sistem atmamın sebebi sadece oradan kafama yatan bir hazır sistem bulmuş olmamdı. Önerilerinize açığım.

Bir de ssd'yi kingston a2000'e yükselttiğimde hangi sistem daha uzun ömürlü olur? Benim özelleştirdiğim mi yoksa @mirsady'nin tavsiyesi mi?

Cevabınız için teşekkür ederim fakat ilk mesajımda belirttiğim üzere tek bir site üzerinden toplanmış bir şekilde almak istiyorum. Bu şekilde bir öneriniz olursa mutlaka görmek isterim.
Benim attığım sistemdeki işlemci, ekran kartı ( soğutma ) ve anakart daha iyi. Yani daha önde.

Benim attığım sistemdeki işlemci, ekran kartı ( soğutma ) ve anakart daha iyi. Yani daha önde.
Bence attığınız sistem performansına göre biraz pahalı sistem.
Aynen biraz baktım diğerleri hem 80+ değil hem de hava akışı olarak iyi değiller.
Şunda işlemciyi 3600X yapıp SSD'yi de sx8200 olarak seçebilirsin iyi bir seçim olabilir.
Farklı seçim olarak bu ve bu sistemlerde benzer özelleştirmeler yapabilirsiniz. İkinci ''bu'' yazdığım sistemdeki KIOXIA EXCERIA 500GB NVMe M.2 SSD'yi de kullanabilirsin. Forumda başlığını açmışlardı kullanıp memnun kalan çok vardı .

Yeni konular

Geri
Yukarı