Jahrein ve Erzurum oyunu olayı

konuyla gram ilginiz yok.

Yanlış anlamadıysam lafını anlamak bu kadar zor olmamalı. Bir insan size göre sanırım hiç yanlış anlamamalı. 120-130 bin kişi demesinden ötürü ve PintiPanda'nın açıklamasından sonra böyle bir açıklama yapmasından dolayı yazdım.
Bu oyunu bende dört gözle beklemiştim. Başta çok övdü, övdü oyun istenilen gibi çıkmayınca bu kadar eleştiriye maruz kaldı. Bu durumun da normal olduğunu düşünüyorum.

Cyberpunk faciası gibi bi'nevi.

yanlış anlamadıysam lafını anlamak bu kadar zor olmamalı. Bir insan size göre sanırım hiç yanlış anlamamalı. 120-130 bin kişi demesinden ötürü ve Pintipanda'nın açıklamasından sonra böyle bir açıklama yapmasından dolayı yazdım.

Cyberpunk faciası gibi bi'nevi.

Oyunu 15 dakika oynadım sonrasında direkt iade ettim. Oyunu keşke geç çıkarsaydı da istenileni karşılasaydı.

Canlı yayında Jahrein'in oyunu iade edip, kitlesinin de yapımcı üzerine gideceğini bildiği halde yapması bence etik değil. Yapımcı da hatalı, biraz ağır cevap vermiş.

Yanlış anlamadıysam lafını anlamak bu kadar zor olmamalı. Bir insan size göre sanırım hiç yanlış anlamamalı. 120-130 bin kişi demesinden ötürü ve PintiPanda'nın açıklamasından sonra böyle bir açıklama yapmasından dolayı yazdım.
Kardeşim olayı araştırsana madem, illaki gelip burada bir şey yazmak, durumunu savunmak zorunda değilsin. Olayı 2 gündür takip ediyorum, yayınları da izledim 6-7 saat vaktimi sırf olayı çözmek için harcadım. Birileri gelip burada hiç haberi olmadan bir şeyler sallayınca iyice sinirlerim atıyor, bir de hala kabullenemeyenler de var.
Canlı yayında Jahrein'in oyunu iade edip, kitlesinin de yapımcı üzerine gideceğini bildiği halde yapması bence etik değil. Yapımcı da hatalı, biraz ağır cevap vermiş.
Kardeşim yapımcı çakma oyunla insanları kazıklamaya çalışırken etik oluyor da Jahrein yayında oyunu iade edince mi etik olmuyor.

Oyun kötü olabilir, beklentinizi karşılamamış olabilir, çakma olabilir ama bu teknolojik bir ürün, her şeyi değişebiliyor, rahatsız olduğunuz yerleri normal bir şekilde anlatıp belki de yapımcıya kendini dinlettirip oyunun değişimine şahit olmak varken, dalga geçip, alaycı bir şekilde yorum yaparsan doğal olarak yapımcı da sana karşı iyi hisler beslemez, iki tarafı da savunmuyorum bana göre iki taraf da hatalı, yayıncılar kitleleri ne kadar etkilediklerini bazen unutuyorlar sanırım, sonra da orada burada yapımcılara demediklerini bırakmıyor izleyiciler, gayet normal bir şekilde eleştiri yapıp geçilebilecekken insanları kötü yönlendirmenin ne anlamı var? Oyun güzel veya kötü demiyorum, tamamen davranış biçimiyle alakalı olarak konuştum, medeni bir şekilde konuşuyor olsak hiç kavgaya falan gerek kalmazdı. Şunu da ekleyeyim Türk oyunu diye eleştirmeyecek halimiz yok, yapımcılar da zaten eleştiri olmadan neyin yanlış neyin doğru olduğunu bilemezler ama eleştiriyi de doğru yapmak lazım yoksa yapımcı bizi düşmanı olarak görür ki bu olayda da aynen öyle görmüş, bunları tahmin etmek zor değil, üstelik sen ben de değil arkanda on binlerce senin fikirlerine değer veren takipçiler var.

Son düzenleme:
Şu canlı yayında oyunu iade etme olayına neden bu kadar alındı herkes anlayamadım. Adamın en doğal hakkı yahu. Ben de beğenmediğim bir oyun olursa bunu daha oynamam zaten diyip iade ediyorum yani.

Arkadaşım sıkıntılı mısın? Sen bu kafayla oyun da geliştiremezsin ki. Sen oyun çıkar ben senin oyunun kötü olsa bile kötü demeyeyim, bir sonraki oyununu kötü olduğunu anlayamadığın için aynı şekilde kötü çıkarırsın. Noldu, bir işe yaradı mı şimdi laf etmemem?
Bu arkadaş Linux konularında da aynı tavırı sergiliyordu takmamak gerekiyor.

Kardeşim olayı araştırsana madem, illaki gelip burada bir şey yazmak, durumunu savunmak zorunda değilsin. Olayı 2 gündür takip ediyorum, yayınları da izledim 6-7 saat vaktimi sırf olayı çözmek için harcadım. Birileri gelip burada hiç haberi olmadan bir şeyler sallayınca iyice sinirlerim atıyor, bir de hala kabullenemeyenler de var.

Dostum bak sende anlamamakta israrcısın sanırım. Benim bir şeyler salladığım yok. Yanlış anladım diye bu tepki niye? Jahrein'i kendi hakkın gibi savunucaksın az kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı