Jahrein ve Erzurum oyunu olayı

Fortnite PUBG çakması, piyasadaki çoğu oyun kendi türünün çakması ona bakılırsa.

Canlı yayında oyunu eleştirdi tamam, sıkıntı yok. Ama tutup sen oyunu iade edersen, ki zaten siz de biliyorsunuzdur, Jahrein'in kitlesi her an linçe hazır. Bir de iade edince kitle daha da çığrından çıkıyor.
Fortnite ve PUBG'nin benzerliğini bu Long Dark ile Erzurum'un benzerliğiyle bir tuttun ya, helal olsun. Bütün FPS oyunları da DOOM çakması diyelim, nasıl fikir?

Canlı yayında oyunu eleştirdi tamam, sıkıntı yok. Ama tutup sen oyunu iade edersen, ki zaten siz de biliyorsunuzdur, Jahrein'in kitlesi her an linçe hazır. Bir de iade edince kitle daha da çığrından çıkıyor.
Olayın arkaplanını bilmeden yorumluyorsunuz yine. Yayından önce oyunun yapımcısının mesajlarında bu oyunla globale açılıcaz, oyunun bilmem ne mekaniğini kaç haftada yapılıyor biliyor musun şeklinde oyunu öven birçok mesajı vardı Jahrein'e. Jahrein de öyle mi değil mi hep beraber görelim diye açtı oyunu ve gördük nasıl bir şey olduğunu. İade edip etmemesi de onun tercihidir, beğenmemiş iade etmiş.
İkisi de haksız. Jahrein böyle eleştirmemeliydi, yapımcı böyle tepki vermemeliydi.
Artık size cevap vermek istemiyorum, lütfen Jahrein'in son yayınını izleyin, izlemeden yanlış referanslarla yorum yapıyorsunuz.

Konu ne kadar uzadı böyle. Bomboş milli değerleri sömürmüş niteliksiz bir oyun için insanların düştüğü duruma bakın. Yapımcının zaten zihniyetini belli etti yorumlarıyla. Bu rezil oyunun tartışılması o yapımcının yanına kar kalacak. Reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Konu ne kadar uzadı böyle. Bomboş milli değerleri sömürmüş niteliksiz bir oyun için insanların düştüğü duruma bakın. Yapımcının zaten zihniyetini belli etti yorumlarıyla. Bu rezil oyunun tartışılması o yapımcının yanına kar kalacak. Reklamın iyisi kötüsü olmaz.
Ama yapımcının bayağı hayatı karardı. Adam yeni oyun yapsa "la bu erzurumun yapımcı değil mi kesin çöp bişe yapmıştır gene" diye algı oluşacak neyse. Bir hata yapmış yapacak bir şey yok.

Ama yapımcının bayağı hayatı karardı. Adam yeni oyun yapsa "la bu erzurumun yapımcı değil mi kesin çöp bişe yapmıştır gene" diye algı oluşacak neyse. Bir hata yapmış yapacak bir şey yok.
Son defa açıklayayım, adam eğer "Ben şöyle bir oyun geliştiriyorum. Maddi vb. nedenlerden dolayı oyunu tamamlayamadım, destek olur musunuz?" Şeklinde sunsaydı oyunu hiçbir sorun olmayacaktı. Adam bitmiş ve her şeyine çok uğraşılmış bir oyun olduğunu iddia ediyor. Bakıyoruz ve neye ne kadar uğraşılmış görüyoruz işte free assetlerle yapmış adam oyunu. The Long Dark'ta ne varsa bulabildiğini eklemiş. Her yerinen çakma olduğu anlaşılıyor. Adam bu yüzle oyunu sunmaya utanmıyor, bir de gidip eleştirenin de dinine laf atıyor. Ben ne yapayım şimdi geliştiren kişide karakter namına hiçbir şey yok, ülkede bağımsız oyun geliştiren çok fazla insan var. Bununla uğraşmak yerine gidip onlara destek verebilirsiniz.
Bu güzel bir örneği.

Ama yapımcının bayağı hayatı karardı. Adam yeni oyun yapsa "la bu Erzurum'un yapımcı değil mi kesin çöp bir şey yapmıştır gene" diye algı oluşacak neyse. Bir hata yapmış yapacak bir şey yok.

Önceki oyunlarına baktınız mı? Umut vaat eden biri değil zaten. Zihniyetini de çok güzel belli etti. Böyle adamların yok olup gitmesi daha iyi bana göre ki yok olmaz o. Bulur boş milliyetçilik kasan insanlara verir sömürüyü insanlarda destekler aptal gibi.
Ama abi Türk bayrağı var. Cami var abi. Destek olalım lütfen dünyaya açılacaz daha(!)

Son düzenleme:
Hocam o zaman PUBG de H1Z1 çakması, o da arma çakması, o da DayZ çakması. Gerçekten hayran kaldım bu eleştiriye.

Ben de senin eleştirine hayran kaldım. PUBG'yi yapan adam zaten Arma'daki Battle royal modunu yaratan kişi.

Yeni konular

Geri
Yukarı