Jak çoklayıcı kullanmak anakarta zarar verir mi ?

Voyndex

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba yeni bilgisayar topladım bende 2 adet hoparlör var jak çoklayıcı kullanıyorum acaba zamanla bu jak çoklayıcı anakarta zarar verir mi?
Eski bilgisayarımda yaklaşık 2, 3 sene kullandım bir sorun yaşamadım kullandığım jak çoklayıcı görseldekidir.

walkman-adaptor-cogaltici-stereo-mono-jak-china-45848-33-B.jpg

Alacağınız sesi ikiye böldüğüzü düşünürsek, enerjiyi de ikiye böleceksiniz, yani anakart iki kat fazla enerji harcayacak oraya. Mantıken böyle, daha önce son ses müzik dinleyip bir performans kaybı yaşamadıysanız sorun olmaz anakart kaldırıyordur onu.
Tabii en kesin sonuçta bulunmak için elektrik şemalarına bakmak, hesap yapmak gerekir.

İlk defa sizden duyuyorum, pek zarar vereceğini düşünmüyorum.
Benimde aklıma takıldı ilk zamanlar sorun görmesemde acaba ilerleyen zamanda problem yaratır mı diye.😁
Alacağınız sesi ikiye böldüğüzü düşünürsek, enerjiyi de ikiye böleceksiniz, yani anakart iki kat fazla enerji harcayacak oraya. Mantıken böyle, daha önce son ses müzik dinleyip bir performans kaybı yaşamadıysanız sorun olmaz anakart kaldırıyordur onu.
Tabii en kesin sonuçta bulunmak için elektrik şemalarına bakmak, hesap yapmak gerekir.
Eski anakartım asus hkm1-k 'dı hiçbir performans kaybı ve sorun yaşamadım şimdi kullandığım anakart ise Msı mag b550 tomahawk güçlü kaliteli bir anakart.

Yeni konular

Geri
Yukarı